Wynajem maszyn rolniczych może być wyjątkowo korzystną alternatywą dla osób, które nie potrzebują lub nie mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu na własność. Czy to przy pracach sezonowych, w trakcie awarii własnego sprzętu, czy przy pracach wykonywanych raz, może dwa razy do roku, zakup własnych maszyn może okazać się drogi i zupełnie nieopłacalny dla niektórych właścicieli. Jakie są najważniejsze zalety wynajmu maszyn rolniczych?
1. Natychmiastowy czas realizacji
W przeciwieństwie do zakupu, w przypadku którego czas realizacji zamówienia może wynieść do kilku dni w zależności od zamawianego sprzętu, wynajem maszyn rolniczych jest możliwy od ręki i nie spowalnia prac polowych. To szczególnie istotne w przypadku prac sezonowych czy wynajmu sprzętu w razie awarii – rolnicy korzystający z wynajmu mają nie tylko możliwość precyzyjnego ustalenia czasu, w jakim będą chcieli wykonać prace sezonowe i wynajęcia sprzętu na ten okres, ale też otrzymania maszyn zastępczych od ręki w razie awarii ich własnej floty.
2. Nieduży wkład własny
Dość oczywistą korzyścią z wynajmu maszyn rolniczych jest znacznie niższy wkład własny niż ten wymagany w przypadku zakupu sprzętu. Ceny wynajmu dziennego, w zależności od wybranej maszyny mogą wahać się od 400 do 1300 zł, a przy dłuższym wynajmie obowiązują zwykle dodatkowe zniżki.
3. Mniejsza awaryjność sprzętu
Firmy oferujące wynajem maszyn rolniczych muszą dbać o swój sprzęt z najwyższą starannością. Ich floty są znacznie częściej poddawane przeglądom technicznym i niezbędnym badaniom stanu maszyn, tak by każdy kolejny klient mógł korzystać z pełni możliwości wynajętej maszyny bez ryzyka usterki przy pierwszym dniu użytkowania. Posiadając własny sprzęt wiesz, jak często go używasz, ale często nie sprawdzasz stanu technicznego pojazdu dopóki nie jest to konieczne. Maszyny rolnicze na wynajem cechują się, właśnie ze względu na częstsze przeglądy, znacznie niższą awaryjnością.
4. Możliwość wynajmu dziennego, tygodniowego i długoterminowego
Wynajmując maszyny rolnicze nie musisz decydować się na jedną maszynę, z której będziesz korzystał przez kolejne kilka lat. Najem możliwy jest w trybie dziennym, tygodniowym czy długoterminowym, dzięki czemu opłaca się zarówno tym poszukującym rozwiązań jednorazowych jak i całosezonowych. Co ważne, dzięki różnorodności maszyn rolniczych dostępnych w ofercie wynajmu możesz przetestować różne rozwiązania przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie na własność.
5. Opieka serwisowa
Jednym z większych problemów zakupu własnych maszyn rolniczych jest konieczność utrzymania ich w dobrym stanie, a więc ciągłe wydatki związane z serwisowaniem kolejnych elementów maszyny. W przypadku wynajmu dodatkowe wydatki odpadają, ponieważ firmy takie jak http://jaskot.pl/ oferują swoim Klientom pełną opiekę serwisową maszyn rolniczych przez cały okres wynajmu. Dla osób decydujących się na wynajem długoterminowy oznacza to, że w przypadku jakichkolwiek awarii czy usterek to firma wynajmująca zajmie się ich naprawą i dostarczy maszynę zastępczą jeśli będzie taka konieczność.
6. Szeroki wybór dostępnych maszyn
Ostatnią, choć nie mniej ważną zaletą wynajmu maszyn rolniczych jest możliwość wyboru spośród wielu modeli dostępnych w ofercie firm wynajmujących. Jaskot posiada w swojej flocie ponad 30 maszyn rolniczych do wyboru, dostępnych w każdym możliwym trybie wynajmu i przygotowanych do najwyższej wydajności i funkcjonalności bez względu na długość okresu wynajmu sprzętu. Na tak dużą różnorodność maszyn nie mogą pozwolić sobie nawet najbardziej zamożni właściciele pól uprawnych. Korzystając z wynajmu maszyn rolniczych możesz mieć pewność, że będziesz w stanie przetestować różne dostępne rozwiązania i wybrać te najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.
Ceny wynajmu maszyn – cennik kwiecień 2020, dane dzięki uprzejmości firmy Jaskot
Wynajem maszyn rolniczych jest usługą kierowaną do szerokiego grona rolników, a także przemysłu i ogrodnictwa. Każdy, kto w swojej pracy potrzebuje wykorzystać sprawne i wielofunkcyjne maszyny rolnicze może zdecydować się na ich wynajem i nie martwić się o wysokie koszty zakupu i utrzymania maszyn rolniczych na własność.