Atrakcje motocyklowe

stary motorFanów motocyklów przybywa z roku na rok. Nie jest to już tylko ulubiony rodzaj rozrywki szalonej młodzieży, ale coraz częściej na motory wsiadają odpowiedzialne osoby. Na Polskich drogach można zauważyć już nie tylko popisujących się mężczyzn, ale również jeżdżące na motorach kobiety. Fani jednośladów tworzą również swoją wyjątkową społeczność.


Zjazdy
W Polskich miastach organizowane jest z roku na rok coraz więcej zjazdów motocyklowych. Kochający jednoślady spotykają się na festynach i piknikach. Nie są to tylko imprezy zagorzałych starszych fanów, ale również świętują całe rodziny. Towarzyszą temu koncerty, grille i dobrze zorganizowane imprezy na świeżym powietrzu.

Spotkania miłośników starych modeli
Dużą popularnością cieszą się również zjazdy zabytkowych pojazdów. Na miejsce takiego festiwalu przyjeżdżają zapaleńcy motoryzacji z różnych krajów Europy. Przyjeżdżają na starych modelach motocykli, które zachwycają publikę. Wielu zapaleńców dopasowuje również swoje stroje do okresu, z którego pochodzi motocykl. Takie zloty oglądają nie tylko chętnie miłośnicy historii, ale również całe rodziny z dziećmi, osoby z łezką wspominające stare pojazdy oraz zwykli mieszkańcy miast ciekawi atrakcji.

Ciekawe zjazdy
W wakacje kalendarzy imprez motocyklowych są wypełnione po brzegi. Warto poszukać imprez, gdzie można znaleźć zarówno najnowsze lub jeśli wolimy stare motocykle Wrocław ma do zaoferowania na początku lipca imprezę na stadionie olimpijskim połączoną z koncertami, konkursami i nagrodami. Jest to zlot motocyklowy, którego nie można przegapić.

Konwent w sierpniu
W pierwszy weekend sierpnia również we Wrocławiu na starym terminalu lotniczym organizowany jest zjazd motocyklowy. Konwent połączony jest z wystawami, pokazami na żywo, pojawią się również wystawcy z całej polski. Obejrzeć będzie można prawie każdy rodzaj motocykli, jak również motocykle zabytkowe w przebudowie. Na pewno warto tam być.

Pamiętajmy więc, że wszelkie zloty, to nie są już tylko imprezy dla zagorzałych motocyklistów. Są to plenerowe wydarzenia, na których chętnie są widziane całe rodziny z dziećmi. Jeśli chcemy posłuchać ryków silników i dobrej muzyki oraz miło spędzić czas, sprawdzajmy kalendarz imprez w naszym mieście.