Cięcie wodą na Dolnym Śląsku

Kiedy potrzebujemy precyzyjnego cięcia materiałów zdecydowanie powinniśmy się przyjrzeń technologiom, które dopiero wkraczają na nasz rynek. Jedną z nich jest cięcie wodą, które posiada oczywiste zalety w porównaniu do klasycznych metod. To co wyróżnia tnący strumień wody to jego neutralność – woda nie wchodzi w interakcje chemiczne z innymi materiałami. Przy tym całą operacja nie jest szkodliwa w żadnym stopniu dla środowiska. Nie powstają jakieś szkodliwe odpady a sama praca nie ma wpływu na otoczenie. To dlaczego obecnie wiele zakładów produkcyjnych zdecydowało się na tego typu rozwiązania. Coraz śmielej ta technologia zaczyna być stosowana w większej ilości zakładów.

Tnij szybko i dokładnie

Drugim aspektem na jaki warto zwrócić uwagę jest precyzja cięcia przy zastosowaniu skoncentrowanego strumienia wody – otrzymujemy niemal laserową zgodność z tym co zamierzaliśmy. Dzięki ogromnej sile jaka wydobywa się z dyszy tłoczącej wodę pod ogromnym ciśnieniem mamy możliwość naprawdę precyzyjnego skrojenia danego materiału. Być może dlatego ten sposób cięcia zdobywa coraz większe kręgi zainteresowań. Przy tych wszystkich zaletach musimy jednak wskazać na jedną wadę – cięcie laserem jest stosunkowo drogie.

spiro1Wynika to z kilku rzeczy. Pierwszą z nich jest duży koszt zakupu maszyn do cięcia – są to zaawansowane technologiczne maszyny, które posiadają wiele zintegrowanych systemów zapewniających dokładność i prawidłowość cięcia. Po drugie to technologia jeszcze mało u nas rozpowszechniona a co za tym idzie – jej użycie musi kosztować. Biorąc pod uwagę jakość usługi to jednak cena absolutnie warta do zapłacenia. Prognozuje się, że w przyszłości ten sposób będzie jeszcze bardziej rozpowszechniony a to, że tak się stanie to raczej kwestia czasu. Należy jednak zauważyć, że dostępność do takiego cięcia w Polsce jest obecnie mocno ograniczona – firm wykonując takie usługi jest mało a te które są nie kwapią się do rozwoju tej usługi bo widzą, że klienci nie rzucają się na tego rodzaju usług. Błędne koło się zamyka ale w przyszłości usługodawcy mają nadzieję je przerwać.