Co należy wiedzieć przed zostawieniem samochodu na parkingu przy lotnisku?

Jeżeli musisz lub chcesz skorzystać z usług jednej z linii lotniczych, to pierwsze o czym będziesz musiał pamiętać, to dojazd na lotnisko. Oczywiście możesz tego dokonać na wiele różnych sposobów, także komunikacją miejską lub transferem lotniskowym, jednak najczęściej ludzie decydują się na przyjazd własnym autem. A takie auto trzeba gdzieś zaparkować i zostawić! Z łatwością można to zrobić na lotniskowym parkingu, który jest wygodny i zagwarantuje bezpieczeństwo samochodu.

Jednak są pewne zasady, którymi kierują się parkingi lotniskowe. O czym zatem trzeba pamiętać, aby cieszyć się wakacjami wolnymi od zmartwień? Jak można zostawić samochód na parkingu lotniskowym i czy odbywa się to w ten sam sposób, jak na zwykłym strzeżonym parkingu? Cóż, gdyby tak było, ten tekst by nie powstał! Prawda jest taka, że lotniskowe parkingi różnią się nieco od swoich zwykłych odpowiedników.

O czym należy pamiętać zostawiając samochód na parkingu lotniskowym?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby pozamykać wszystkie okna i je zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Oczywiście należy także zamknąć drzwi i zabezpieczyć samochód przed samoczynnym przemieszczaniem się. Warto o tym wiedzieć i zrobić wszystkie te rzeczy, aby zabezpieczyć nie tylko swoje auto, ale także auta, które będą blisko twojego. Dzięki temu unikniesz niechcianych i niekontrolowanych stłuczek, które mogłyby się z tego powodu wydarzyć.

Oczywiście warto jest mieć świadomość, że im dłuższy jest czas pozostawienia samochodu na takim parkingu, tym taniej Cię to wychodzi. Warto więc wziąć taką opcję i ją przemyśleć nawet wtedy, gdy jedzie się na długie i egzotyczne wakacje.

Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że na miejsce postojowe nie można wjechać z pasażerami i bagażem – ma to związek z bezpieczeństwem i trzeba się trzymać tej zasady. Więcej informacji o panujących na lotniskowym parkingu zasadach można znaleźć w regulaminie „Przy Cargo” – parkingu znajdującego się przy wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika.

Czy warto korzystać z parkingu przy lotnisku?

Parking Full of Cars

Zdecydowanie opłaca się zostawiać swój samochód na parkingu lotniskowym Przy Cargo. Parking ten pilnowany jest przez całą dobę – 24 godziny/7 dni w tygodniu. Ponadto jest także ubezpieczony oraz monitorowany. Dodatkowo jest to parking odwodniony, utwardzany i oświetlony – więc jest w pełni bezpieczny i dobrze jest z niego korzystać.

Jest to najlepsza opcja dla osób, które chcą podróżować przez dłuższy czas, ponieważ im dłużej samochód zostanie zostawiony, tym mniejsza jest opłata za jedną dobę przetrzymywania.

Jeżeli marzysz o dalekiej podróży, która będzie przygodą Twojego życia, ale nie wiesz co zrobić przez ten czas z autem, to taki parking będzie dla Ciebie opcją idealną. Nie warto na lotnisko udawać się komunikacją miejską, bo chociaż taka opcja istnieje, to nie jest zbyt wygodna.

Ciesz się swoją podróżą i wspaniałymi wakacjami i nie obawiaj się o swój samochód. Zostawiając go na parkingu przy lotnisku, będziesz mieć pewność, że jest w dobrych rękach.