Czy nauka angielskiego metodą Direct jest skuteczna?

Istnieje wiele metod nauki języka obcego. W zależności od indywidualnych preferencji, a także zdolności każdy z nas będzie lepiej przyswajał daną partię ucząc się w inny sposób. Obecnie wiele szkół językowych w swojej ofercie posiada różnorodne metody nauczania, dzięki czemu każdy zainteresowany może wybrać coś dla siebie.

Jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej efektownych technik nauki języków obcych jest metoda Direct.

Co warto o niej wiedzieć? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Czym jest metoda Direct?

Technika nauki Direct jest doskonałym sposobem zarówno dla osób, które pragną nauczyć się języka angielskiego od podstaw jak i dla osób bardziej zaawansowanych oraz tych, którzy potrzebują odświeżenia niegdyś zdobytej wiedzy.

Nauka angielskiego metodą Direct gwarantuje uzyskiwanie szybkich efektów, łatwiejsze zapamiętywanie słówek czy gramatyki bez konieczności spędzania dużej ilości czasu przy książkach.

Z tych właśnie względów technika ta cieszy się rosnącą popularnością, jest doceniana zarówno przez zabieganych studentów, zapracowanych dorosłych oraz młodzież, która pragnie nauczyć się języka w krótkim czasie czerpiąc z tego jak największą przyjemność.

Wiele lekcji  angielskiego, zarówno w szkołach jak i na profesjonalnych kursach języka, opiera się na pisaniu. Często nawet po wielu latach nauki dana osoba może z łatwością pisać eseje, jednak codzienna komunikacja z innymi wciąż okazuje się stresująca.

nauka angielskiego metodą Direct

Metoda Direct skupia się na nauce mówienia i słuchania.

W porównaniu z tradycyjnymi zajęciami kursanci częściej są zachęcani do wypowiadania się, prowadzenia dialogów, czytania, a także do słuchania innych. Lekcja prowadzone metodą Direct opierają się na zadawaniu pytań oraz udzielaniu odpowiedzi.

Kursanci już od pierwszych zajęć przyzwyczajają się do szybkiego tempa prowadzonych zajęć, jednak przynosi to ogromne korzyści. Po tak prowadzonych zajęciach każdy uczestnik przygotowany jest do prowadzenia żywych konwersacji, podczas których nie będzie czasu na zastanawianie się czy tłumaczenie zdania w myślach.

Nauczyciele prowadząc lekcje metodą Direct zwracają uwagę przede wszystkim na poprawną wymowę oraz korygowanie błędów. Dana partia materiału jest powtarzana kilkukrotnie dlatego każdy uczestnik kursu będzie w stanie przyswoić wiedzę. Spotkania często są prowadzone w dwóch częściach.

W trakcie pierwszej kursanci powtarzają materiał z poprzednich zajęć, utrwalając go i eliminując ewentualne błędy. Drugą część stanowi nowa lekcja wprowadzająca dalszy materiał. Niekiedy nauczyciel wprowadza dodatkowe dyktanda lub prosi o czytanie zadań wykonanych w domu.

Podczas kursu aktywizowana jest każda osoba, dzięki mówieniu i słuchaniu szybko zapamiętywane są nowe słówka, zwroty oraz struktury gramatyczne.

Co osiągniemy wybierając metodę Direct?

Metoda Direct gwarantuje, że już po kilku miesiącach nauki każdy kursant będzie w stanie swobodnie komunikować się po angielsku. Nawet osoby, które nie czuły się początkowo pewne szybko przełamują bariery.

Kursanci są przygotowani do prowadzenia konwersacji po angielsku, w szybkim tempie, na różne tematy. Przekłada się to  naturalnie na lepsze rozumienie angielskiego ze słuchu, a także swobodniejsze czytanie i pisanie konkretnych treści.

Metoda Direct jest przeznaczona dla każdej osoby niezależnie od poziomu zaawansowania znajomości języka angielskiego. Lekcje prowadzone są po angielsku dlatego kursanci już po kilku lekcjach pozbywają się dyskomfortu oraz obywają się z językiem.

Nauczyciel w trakcie trwania kursu sprawdza i kontroluje wypowiedź każdego uczestniczącego, dlatego szybko eliminowane są błędy, a gramatyka jest łatwa do zapamiętanie ze względu na mnogość przykładów.

Szybkie tempo nauki języka gwarantuje przeskoczenie na kolejny poziom językowy już po 2-3 miesiącach, co w przypadku innych metod nauki byłoby niemożliwe. Sporą zaletą nauki języka tą techniką jest fakt, że każdy uczący się w trakcie zajęć jest maksymalnie zaktywizowany. Nikt nie nudzi się podczas kursu co sprawia, że chęci i motywacja nie maleją.

Częste powtarzanie materiału zapewnia, że nawet osoby, które uważają, że mają trudności w nauce języków obcych szybko zyskują pewność siebie i pierwsze pozytywne efekty obserwują już po upływie krótkiego czasu. Metoda ta jest odpowiednia dla każdego – warto ją przetestować i cieszyć się rezultatami.