Czy we Wrocławiu znajdziemy willowe mieszkania?

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska i jednocześnie jednym z najbardziej atrakcyjnych miast tego województwa. Atrakcyjnym wizualnie, atrakcyjnym dla turystów oraz atrakcyjnym dla deweloperów. Ich zadaniem jest stawianie jak największej ilości budynków mieszkalnych oraz dokonanie sprzedaży większości, a najlepiej wszystkich.

Gdzie szukać mieszkania?

Wrocław obfituje w piękne, nowe osiedla, stawiane są na Krzykach, w dzielnicy Fabryczna, na dalekim Psim Polu, w centrum, oraz na terenach wschodnich. Całkiem sporo inwestycji może zaobserwować w centrum miasta, jednakże tego rodzaju mieszkania należą do wyjątkowo drogich, dlatego też zyskują raczej niskie zainteresowanie, nie wspominając o ich lokalizacji, która krótko mówiąc jest raczej nietrafiona. Niewiele osób jest bowiem skłonna wydać kilkaset tysięcy złotych aby mieszkać tuż obok głośnej, brudnej ulicy. O wiele więcej osób woli zamieszkać na osiedlu znajdującym się kilka kilometrów od centrum, w cichym, spokojnym terenie, blisko parków, łąk, lasów czy rzek. Hałas drogowy nikomu nie jest potrzebny, a już na pewno nie są potrzebni tysiące przechodniów pod naszymi oknami. Część deweloperów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich potencjalnych klientów i buduje domy lub mieszkania w miejscach o wiele atrakcyjniejszych aniżeli serce Wrocławia. Tego rodzaju miejsca to przede wszystkim graniczące z miastem lub pobliskie wsie, które stanowią nieomal peryferyjną dzielnicę. Czego oczekują do deweloperów przyszli nabywcy?

  • Przestronnego lokalu mieszkalnego
  • dużego mieszkania z dobrym wyposażeniem
  • lokalizacji w pobliżu natury
  • ciszy, spokoju
  • dobrej odległości od okien sąsiadów, nikt nie chce zaglądać nikomu w oczy spoglądając za okna mieszkania
  • wysokiego standardu wykończenie i gwarancji

Willowe atrakcje dla Wrocławian

Przyszli nabywcy zainteresowani są także mieszkaniami willowymi.To mieszkania, które przygotowane są w wysokim standardzie, przypominającym wille, jednakże wciąż nie są domem. Mieszkania willowe czasami posiadają ogród, garaż czy taras. Są duże, przestronne i znajdują się w lokalizacjach, które są przez ludzi najbardziej pożądane. W pobliskim Wrocławiowi Kiełczowie znajduje się osiedle willowe, które może stanowić przykład doskonale zaprojektowanego, gotowego na wprowadzkę wymagających osób.

Mieszkania willowe w okolicy Wrocławia

Mieszkania willowe nie są przy tym tak drogie, jak mogłoby to się wydawać większości osób czytających ten tekst. Z racji swojego położenia – za miastem – działki pod budowę są tańsze, przez co mieszkania willowe również są tańsze. Osiedle w Kiełczowie, które można znaleźć pod tym adresem: http://www.opty-dom.pl jest jednym z miejsc wyjątkowo atrakcyjnych, warto przyjrzeć mu się bliżej, gdyż w przyszłości wybudowane mają być kolejne mieszkania dla kolejnych chętnych. Deweloper zakłada, że mieszkania dostępne dziś zostaną sprzedane jeszcze w tym roku. Trudno się dziwić, gdyż pęd do wyprowadzenia się poza miasta, z dala od hałasu, wielkich tłumów, ciągłej gonitwy za czymś, zdecydowanie wzrasta i jest to zupełnie naturalne, każdy człowiek marzy bowiem o tym, aby mieszkać gdzieś gdzie będzie miał spokój i wyjątkowy komfort.