Dolny Śląsk – dlaczego warto tutaj przyjechać?

Dolny Śląsk to region Polski, który jest odwiedzany przez turystów, ale nie jest tak oblegany jak niektóre regiony takie jak mazury, Lubelszczyzna, Bieszczady czy pomorze. Powodów do odwiedzenia tych regionów Polski nie trzeba długo szukać. Natomiast, jeżeli chodzi o Dolny Śląsk trzeba przyznać, że posiada on w swojej gammie bardzo dużych atrakcji, przy których można się zrelaksować i odpocząć wraz z całą rodziną.

Na Dolnym Śląsku znajdziemy bardzo dużo zamków i fortec. Możemy wybrać się na wycieczkę na zaporę wodną i zamek czocha. Równie atrakcyjnym miejscem jest zamek Kliczków, na którym w sezonie letnim odbywają się systematycznie imprezy kulturalno-rozrywkowe. RóPodróżwnie ciekawymi do zwiedzenia zamkami są zamek Książ czy Grodziec.

Pragniesz wybrać się w podróż po Dolnym Śląsku, ale nie masz środka transportu? Sprawdź ofertę wypożyczalni samochodów w Gdańsku: Wynajem samochodów Gdańsk – Ekarent.pl

W dodatku, na Dolnym Śląsku możemy udać się nad liczne jeziora i zalewy. Odpocząć możemy między innymi nad zalewem Mietkowskim.

Bardzo interesującym kierunkiem podróży może być także kotlina kłodzka. Znajdziemy w niej szereg atrakcji takich jak np. bardzo wysokie wiadukty kolejowe, liczne jaskinie większe i mniejsze, zamek w Srebrnej Górze i wiele wiele innych.

Również sama stolica jest bardzo atrakcyjna dla turystów i przyjazna dla przyjezdnych. We Wrocławiu, możemy zwiedzić m.in. ostrów tumski, wybrać się na rejs statkiem czy zwiedzić piękny rynek.