Doradztwo finansowe na Dolnym Śląsku

Twoim celem jest z pewnością pomnażanie majątku i budowanie stabilności finansowej. Cel doradcy finansowego jest taki sam. On też patrzy na to co zrobić, żeby jego biznes i jego działalność była jeszcze bardziej opłacalna. Ale to nic ponieważ jeśli Wasze cele są zbieżne może to oznaczać sukces. Współpraca na tej linii to mniej więcej prosty schemat: twoje pieniądze + jego wiedza = sukces. Oczywiście to bardzo proste założenie, które oparte jest na myśleniu idealistycznym jednak w wielu przypadkach udaje się je wcielić w życie. Gorzej kiedy to się nie udaje i zamiast pomnażać swój majątek tracimy pieniądze na bezsensowne inwestycje.

Większa skuteczność zarządzania pieniędzmi

Skoro już ustaliliśmy, że doradca finansowy ma taki sam cel jak my czyli pomnażanie kapitału (on będzie miał z tego prowizję) to możemy zabrać się za inwestowanie. To właśnie w gestii tego eksperta leżeć będzie wybór najlepszych metod inwestowania. Na jakie zyski możemy liczyć? To bardzo ciężko przewidzieć bo zależy to do bardzo dużej ilości czynników. Pierwszym z nich jest kwota wyjściowa czyli dokładnie ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na inwestowanie. Jeśli jest to 5000 zł to nie możemy liczyć na kokosy nawet przy agresywnej strategii (i zakładając, że się uda). I tutaj płynnie przechodzimy do drugiego elementu czyli strategii. Tutaj króluje już nasze doradca, który może zaproponować kilka wariantów. Mogą to być przykładowo bezpieczne obligacje czy lokaty, bardziej ryzykowne obligacje korporacyjne aż na instrumentach giełdowych kończąc.

doradztwo

Te ostatnie mogą przyczynić się do szybkiego wzbogacenia jak i szybkiego zubożenia. Szybki zyska zawsze oznaczać będzie duże ryzyko i element hazardu ponieważ nawet bardzo tęgie głowy z zakresu ekonomii nie są jasnowidzami i nie mogą przewidzieć tego co może się stać w dłuższej perspektywie czasu. Zresztą nie tylko dłuższej – 2 dni to często okres poza którym nie warto wybiegać z przewidywaniami. Ale o tym opowie nam już doradca finansowy.

Więcej na ten temat na stronie www.ddf-24.pl gdzie możemy umówić się na spotkanie z doradcą finansowym.