Gdzie kupić piasek budowlany?

Każdy, kto pracuje w branży budowlanej lub też budował dom, wie jak ciężkie jest to zadania.  Dobre wykonanie prac zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich są zatrudnieni pracownicy. Muszą być wykwalifikowanymi specjalistami w swojej dziedzinie. Tylko wtedy będą w stanie wykonać wszystko jak należy.

Kolejna ważna kwestia to materiały budowlane doskonałej, jakości. Jest to czynnik, który ma ogromne znaczenia dla powodzenia inwestycji. Jednym z najważniejszych materiałów jest piasek budowlany. Bez niego nie uda się już sam początek realizacji. Warto też pamiętać o kruszywach do produkcji betonu.

Co warto wiedzieć o piasku?

Piasek ma ogromne znaczenie w budownictwie. Potrzebny jest do wielu prac, powinien też mieć odpowiedni skład. Wymienimy, zatem jego podstawowe rodzaje.

  1. Piasek płukany rzeczny. Już sama nazwa wskazuje skąd pochodzi i w jaki sposób jest pozyskiwany. Jest popularny w budownictwie z uwagi na zawartość krzemionki. Wykorzystywany jest do wykonywania podsypek pod chodniki, zasypywania fundamentów oraz do zapraw murarskich jak i prac inżynieryjnych.
  2. Pospółka piaskowo-żwirowa. Najczęściej występuje przy budowach skomplikowanych obiektów, jako wymiana podłoża.  Sprawdza się też procesie tworzenia warstw filtrujących pod drogami i oczyszczalniami ścieków.
  3. Piasek kopany. Równie dobrze sprawdza się przy zasypywaniu fundamentów oraz ich zagęszczaniu.

Kolejna grupa powiązana z piaskiem to kruszywa. Odgrywają równie ważną rolę.

  • Żwir płukany 2-8mm. Jest to pierwszy z dwóch podstawowych rodzajów. Jego parametry pozwalają na wykorzystanie w trakcie produkcji betonów, galanterii betonowej oraz prefabrykatów betonowych o małych gabarytach. W jego składzie znajdują się spore ilości krzemionki przy niezbyt dużych domieszkach siarki i żelaza.
  • Żwir płukany 8-16mm. Wykazuje się niemalże identycznymi właściwościami, co opisywany powyżej rodzaj. Większe rozmiary tego kruszywa idealnie się nadają do produkcji prefabrykatów betonowych o dużych gabarytach.
gdzie-kupic-piasek-budowlany

Jeżeli szukasz dużej ilości piasku budowlanego, powinieneś odwiedzić hurtownię budowlaną. Najlepiej wcześniej zadzwonić i ustalić ile piasku będziesz potrzebował. Możesz zobaczyć przykładowe ceny piasku tutaj: http://drokan-1.pl/brukarstwo/produkty/kruszywa/piasek-podsypkowy

Oprócz wymienionych już materiałów na rynku dostępne są też inne rodzaje tego typu materiałów. Należą do nich między innymi humus, ziemia ogrodowa, tłuczeń drogowy czy też mieszanki granitowe.

Wszystko zakupimy w dobrze wyposażonej hurtowni budowlanej. Takie miejsca wyposażone są we własny transport, co daje nam duży komfort.

Ogromne znaczenie piasku

Różnorodność piasku i kruszyw pokazuje nam jak ważny jest to materiał. Wykorzystywany jest na wielu etapach budowy. Występuje, jako dodatek do zaprawy, wysypywany jest na podłoże, służy do zasypywania fundamentów czy instalacji wodociągowych. Podobnie jest z kruszywem, bez którego nie udałoby się wyprodukować betonu. Wiedząc jak ważne są to materiały, musimy zaopatrzyć się tylko w te najwyższej, jakości. Dzięki temu zagwarantujemy sobie sukces inwestycji.