Ile kosztuje strona www – wywiad z webmasterem

Czym jest strona internetowa?

Strona internetowa jest według słownika dokumentem HTML. Dokument ten jest wyświetlane w przeglądarce internetowej w serwerze WWW. Jest to platforma, strona lub blog, na którym umieszczamy swoje treści. Własna strona internetowa jest świetną opcją i czasami też konieczną dla wielu ludzi firm. Jest wiele stron internetowych o różnej tematyce. Strony są tworzone w różnych serwerach, często na własnych hostingach (serwerach). Żeby założyć własną stronę, należy znać szereg podstawowych pojęć np. konto FTP, domena zaparkowana, subdomena, limit transferu danych oraz wiele innych. Strony są zakładane przez wiele osób, za użyciem różnych serwerów, aplikacji, z różnymi transferami danych. Zakładając stronę internetową musimy posiadać ogromną wiedzę na ten temat.

Komu może służyć strona www?

Strony internetowe są potrzebne wielu ludziom z różnych powodów. Istnieje mnóstwo portali społecznościowych, platformy, które służą przekazywaniu newsów z całego świata i jednocześnie pobieraniu poczty. Są także specjalne strony o ścisłej tematyce, np. dla kobiet, dla nastolatków, czy dla osób, które zafascynowane są historią. Każdy w Internecie znajdzie coś dla siebie ze względu na mnogość takich stron. Wszystkie firmy posiadają swoje własne strony internetowe, na których możemy zapoznać się z ich ofertą i innymi potrzebnymi informacjami. Istnieje również wiele forów internetowych różnego typu, strony z grami internetowymi, czy blogi. Dlatego też strony internetowe mogą służyć każdemu z nas. Poza tym, w dzisiejszych czasach ciężko jest nam żyć bez Internetu.

Jak założyć stronę internetową?

Żeby założyć stronę internetową, musimy najpierw zdecydować, jaką metodę chcemy wykorzystać do stworzenia strony. Może to być kreator, aplikacja czy własny serwer (hosting). Żeby móc to zrobić sprawnie i dokładnie, musimy znać wszystkie parametry i ich funkcje. Poza tym, warto dowiedzieć się o podstawowych pojęciach i funkcjach, jakie musi spełniać dobra strona internetowa. Założenie jej nie należy do prostych zadań, zwłaszcza jeżeli robimy to sami po raz pierwszy. Często zakładanie stron zleca się informatykom i programistom, jednak często możemy zająć się tym sami. Przy zakładaniu strony musimy pamiętać o wszystkich podstronach, kontach mailowych do danych działów czy domen. Przy tworzeniu strony ważne jest również miejsce, jakie strona zajmować będzie na naszym serwerze.

Kto może założyć stronę internetową?

Dziś stronę internetową może założyć każdy. Jest to o wiele prostsze zadanie niż kiedyś. Najczęściej to zadanie powierza się odpowiednim osobom – informatykom i programistom. Osoby te znają się na zakładaniu stron najlepiej. Jednak i my w prosty i szybki sposób możemy założyć stronę internetową o danej tematyce. Jeśli decydujemy się założyć stronę internetową samodzielnie, musimy bardzo dokładnie zapoznać się ze wszystkimi pojęciami, funkcjami niektórych wtyczek czy aplikacji. Jeśli zdobędziemy odpowiednią wiedzę, będziemy mogli założyć całkiem sprawną i dobrą stronę.

Więcej informacji na: https://www.ltb.pl/oferta/projektowanie-i-zarzadzanie-stronami-www/