IT na Dolnym Śląsku ma się na czym rozwijać

Obecnie na rynku usług IT na Dolnym Śląśku pojawia się coraz więcej innowacyjnych przedsiębiorstw, które specjalizują się przede wszystkim w obsługiwaniu firm. Innowacyjność to obecnie jeden z ważniejszych wskaźników, który przekonuje analityków rynkowych i finansistów z wielkich holdingów czy funduszy inwestycyjnych do włożenia milionów dolarów w dany pomysł lub przedsiębiorstwo.

Jeśli w 2015 roku firma nie traktuje poważnie swojej technologicznej konkurencyjności i nie inwestuje stale wielkich środków w nadgonienie różnicy między swoją organizacją a konkurentami, bez wątpienia nie będzie w stanie na poważnie przyciągnąć uwagi inwestorów. Nie da się zaś pokonać w handlu, usługach czy biznesie pewnej granicy i zaistnieć na międzynarodowych rynkach, bez bycia notowaną na giełdzie. Notowanie spółki na giełdzie nie odbywa się natomiast na zasadzie dobrowolności i każdy chętny nie ma szans wkroczenia na parkiet – zwłaszcza ten bardziej prestiżowy. Aby firma w ogóle mogła zadebiutować wśród najpoważniejszych rynkowych graczy notowanych na giełdzie, musi przejść wiele kontroli i audytów, które sprawdzają jej przygotowanie organizacyjne, finansowe, ale także informatyczne.

hosting dla firm

Zaplecze dla rozwoju usług internetowych firmy

Dzisiaj bez odpowiedniego zaplecza technologicznego i infrastruktury, zwłaszcza tej teleinformatycznej, zarządzanie prawdziwym biznesem jest bardzo trudne, niepraktyczne, ryzykowne i czasochłonne. Daleko posunięta komputeryzacja i automatyzacja wszystkich procesów zarządczych w firmach notowanych na parkiecie jest praktycznie wymogiem czasu i trudno jest znaleźć szanującą się korporację międzynarodową, która nie zainwestowałaby własnych milionowych środków we wszystkich – uwzględniając w to zarówno hosting, webdesign, jak i automatykę procesów produkcyjnych czy high frequency trading, warto zobaczyć jedną z najciekawszych ofert hostingowych, która jest dostosowana do oczekiwań przedsiębiorców, łączy w sobie bowiem hosting, VPN a także możliwość swobodnego programowania w oparciu o najnowsze technologie – hosting node.js. Wszystkie te nowinki informatyczne są bardzo kosztowne i niekiedy nie mają służyć tylko i wyłącznie dopasowaniu się do wymagań rynkowych – najzamożniejsi i owładnięci manią wygrywania z konkurentami robią wszystko, aby wyznaczać kierunki i wyprzedzać wszystkich przynajmniej o ten jeden krok. A informatyka i całe zaplecze technologiczne, jakim dysponuje firma, może bardzo skutecznie przyczynić się do ugruntowania jej przewagi nad resztą rynku, lub też całkowitym uwstecznieniu się w tej swoistej rywalizacji.

Wyścig zbrojeń informatycznych

W świecie militarnych i politycznych rozgrywek bardzo często mówi się o wyścigu zbrojeń, a więc ciągłym wydawaniu jeszcze większych pieniędzy na udoskonalanie i poprawianie technologii czy broni, które i tak bez tego stałego wyścigu byłyby dość śmiercionośne. Podobny wyścig zbrojeń trwa od wielu lat wśród największych firm notowanych na giełdzie – każda możliwa do uzyskania przewaga w zakresie informatyki czy mechatroniki jest tak pożądana, że korporacje międzynarodowe są w stanie corocznie wydawać tylko i wyłącznie na takie cele miliardy ze swojego niemal nieograniczonego budżetu. Oczywiście małe i lokalne przedsiębiorstwa nie muszą inwestować w teleinformatykę tak wiele i tak absurdalnie się rozwijać, ale zaplecze IT zawsze ma znaczenie i wpływ na przyszłe losy organizacji.