Jak usunąć ślady krwi ze ściany?

Usuwanie śladów po wypadkach i innych tego typu zdarzeniach jest zazwyczaj bardzo trudne, czasochłonne i nierzadko wymaga interwencji profesjonalnych firm zajmujących się specjalistycznym sprzątaniem po różnego rodzaju biologicznych i chemicznych zabrudzeniach. 

Najczęstszym zanieczyszczeniem w tego typu sytuacjach jest oczywiście krew, która może wydawać się łatwa do usunięcia, jednak w rzeczywistości pozbycie się plam krwi może być bardzo trudne. Oczywiście trudność w dużym stopniu zależy od powierzchni, jaka została zanieczyszczona. W przypadku plam krwi na ścianach często niezbędne będzie ponowne ich malowanie oraz pomoc ze strony profesjonalistów.  

usuwanie śladów krwi

Dlaczego należy jak najszybciej usunąć ślady krwi ze ścian?

Krew to substancja biologiczna, a co za tym idzie, jest ona w pewnym stopniu zagrożeniem biologicznych dla innych osób. Krew może być także nośnikiem różnego rodzaju poważnych chorób zakaźnych, przez co np. służby medyczne udzielając pomocy poszkodowanym osobom, stosują rękawiczki ochronne i innego rodzaju odzież ochronną. Ma to na celu zabezpieczyć ich przed bezpośrednim kontaktem z krwią i tym samym narażaniem się na zakażenie wirusami, bakteriami i innymi patogenami. 

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku śladów krwi na ścianach. Mogą one być źródłem  różnych niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów, przez co zwlekanie z ich usunięciem może narazić inne osoby przebywające w danym miejscu na kontakt z tymi patogenami. 

Ponadto przez to, że krew jest substancją pochodzenia biologicznego, to z czasem ślady krwi na ścianach mogą się stać idealnym miejscem do rozwoju innych niebezpiecznych patogenów. Jak najszybsze usunięcie śladów krwi ma też duże znaczenie w kontekście trudności pozbycia się tego rodzaju plam. Zaschniętą krew dużo trudniej usunąć niż świeżą, dlatego chcąc skutecznie pozbyć się takich zabrudzeń, warto działać szybko. 

Czy pozbycie się śladów krwi ze ścian to trudne zadanie?

Wszelkiego rodzaju zabrudzenia spowodowane substancjami pochodzenia organicznego są bardzo trudne do usunięcia. Nie inaczej jest w przypadku krwi, której ślady usuwa się najczęściej przy pomocy specjalistycznych metod i środków chemicznych. W większości przypadków spore znaczenie ma czas reakcji. 

Jeśli podejmiemy się sprzątania odpowiednio szybko, to usunięcie krwi ze ścian będzie z pewnością łatwiejsze, niż w sytuacji, gdy minie dłuższy czas i krew zdąży wniknąć głębiej w strukturę ścian i zaschnie, sprawiając, że jej usunięcie będzie zdecydowanie trudniejsze i będzie wymagało ingerencji profesjonalistów. 

Z poważnymi zabrudzeniami zazwyczaj wiąże się także konieczność ponownego odmalowania zabrudzonych ścian, ponieważ powłoka malarska w wyniku działania krwi oraz różnego rodzaju środków dezynfekujących i neutralizujących zazwyczaj ulegnie uszkodzeniu lub pojawią się na niej zacieki. 

dezynfekcja po zgonie

W jaki sposób można usunąć ślady krwi ze ścian?

Sposobów na usuwanie śladów krwi na ścianach jest naprawdę sporo. Jedne z nich to domowe metody, a inne to profesjonalne działania, które zazwyczaj dają dużo lepsze skutki. 

Jeśli chcemy podjąć się tego zadania na własną rękę, to warto pamiętać o tym, że podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie się przed kontaktem z krwią, w sytuacji, gdy nie jest to nasza krew. Oprócz tego zmywając plamy, należy unikać ciepłej wody, ponieważ utrwala ona plamy. Często do usuwania tego typu zabrudzeń stosuje się:

  • sól kuchenną, 
  • wodę utlenioną, 
  • krochmal, 
  • płyny do mycia naczyń, 
  • odplamiacz,
  •  inne tego typu środki chemiczne. 

Należy jednak pamiętać, że są to domowe sposoby, które mogą nie być zbyt skuteczne. 

Jeśli plamy krwi na ścianach są trudne do usunięcia, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Firmy specjalizujące się w usuwaniu tego typu zabrudzeń dysponują środkami chemicznymi i metodami, które pozwalają skutecznie rozprawić się ze śladami krwi na ścianach. 

Oprócz tego profesjonaliści zadbają również o odpowiednią dezynfekcję ścian, dzięki czemu dane pomieszczenie na pewno będzie w pełni bezpieczne dla osób w nim przebywających, ponieważ wszelkie niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje zostaną zlikwidowane. Korzystanie z usług profesjonalnych firm jest niezbędne, szczególnie wtedy, gdy ściany są w duży stopniu zabrudzone krwią.  

Profesjonalnym sprzątaniem zajmuje się firma Vector, która świadczy usługi na terenie całej Polski. Poniżej znajdą Państwo dane kontaktowe.

Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/