Jak wybrać odpowiedniego adwokata rodzinnego?

Wybór dobrego adwokata rodzinnego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że od jego umiejętności zależy to jak potoczy się nasze życie. W kwestiach takich jak przyznanie opieki nad dzieckiem, czy alimenty musimy mieć pewność, że nasz przedstawiciel będzie nas godnie reprezentować i użyje wszelkich dostępnych środków aby wygrać.

Najważniejsze czynniki, które decydują o wyborze adwokata

Pierwszym czynnikiem na jaki zwracamy uwagę, jest wiek. Okazuje się, że Polacy bardziej ufają starszym przedstawicielom, którzy według ich przekonań są bardziej doświadczeni i posiadają większą wiedzę. Niestety ta taktyka straciła na aktualności. W czasach kiedy prawo nie zmieniało się często, a biznes kancelarii nie był tak rozwinięty, rzeczywiście lepiej było wybrać starszego, bardziej doświadczonego prawnika. Jednak obecnie prawo zmienia się bardzo dynamicznie, a praca dojrzałych, sukcesywnych prawników opiera się głównie na podpisywaniu dokumentów i zlecaniu zadań. Pełni on bardziej funkcję managera niż aktywnego prawnika. To młodzi są teraz bardziej w temacie, gdyż to im jest na bieżąco zlecana cała praca.

Kolejny czynnik to prezentacja i wygląd kancelarii adwokackiej. Niektóre z nich robią ogromne wrażenie, marmury, szyby, lustra i kamienie, a to wszytko połączone z nowoczesnymi windami, biurkami i najnowszymi samochodami stojącymi przed budynkiem. Nasuwa się nam następująca logika, skoro to wszystko stworzyli, znaczy ze mają mnóstwo klientów i są naprawdę dobrzy. Niestety nie jest to do końca odpowiednie myślenie. Często dana kancelaria jest wyspecjalizowana w obsłudze spółek i dużych firm, tymczasem my przychodzimy do niej jako klient indywidualny i poszukujemy prawnika rodzinnego. Oczywiście pewnie przyjmą sprawę, ale pytanie czy oni są najlepsi w naszym konkretnym przypadku? Lepiej wiec udać się do kancelarii mniej imponującej, specjalizującej się w prawie rodzinnym.

Gdzie szukać opinii o adwokatach?

Często popadamy w pułapkę rankingów, rekomendacji i wizerunku. Wyszukujemy w gazetach i Internecie adwokatów, którzy zostali okrzyknięci najlepszymi. Niestety i ta ścieżka jest zgubna. W Polsce nie istnieją statystyki, które ukazują ilość wygranych spraw przez danych prawników lub całe kancelarie. Owe rankingi opierają się na wielkości kancelarii i ilości zatrudnionych przez nią pracowników. Poza tym często właściciel jakiejś gazety jest po prostu przyjacielem „najlepszego” prawnika i to może być główny powód umieszczenia go w czołówce. Jedynym rankingiem prowadzącym nas na dobry trop mogą być te utworzone na forach, gdzie ludzie którzy mieli do czynienia z daną kancelarią, teraz się nim dzielą

rodzinny-adwokat

Ostatnim ważnym czynnikiem jest przekonanie, że drogi prawnik jest lepszy. Z pewnością dobry specjalista się będzie cenił, a jego usługi nie będą tanie. W kwestiach takich jak rozwód, alimenty, a zwłaszcza walka o dzieci nie powinniśmy również oszczędzać, ponieważ możemy tego pożałować do końca życia.

Zanim wybierzemy prawnika, powinniśmy przejrzeć także jego stronę internetową, aby sprawdzić jak prezentuje się jego wiedza i kompetencje. My polecamy zajrzeć tutaj jeśli interesują was przykłady w tym zakresie: http://labentowicz.com/adwokat-rodzinny-opole.  Warto zainwestować w tak ważne kwestie, które zaważą na całym naszym życiu.

Z drugiej strony jednak nie możemy liczyć na to, ze dany prawnik jest dobry tylko dlatego, ze ceni się bardzo wysoko. Należy to zweryfikować, tak aby nie zaprzepaścić odpowiedniego wyboru.