Komfort gościa w hotelu – jak zrobić to dobrze?

Ludzie decydują się na nocleg w hotelu z różnych przyczyn, lecz jeden aspekt jest niezmienny – potrzeba relaksu w jak najlepszych warunkach.

Jeśli zatem prowadzisz hotel i chcesz się przekonać, jak jeszcze możesz zachęcić gości do pobytu, przeczytaj poniższy artykuł. A jeśli planujesz urlop w hotelu, również zobacz, co współczesne obiekty noclegowe mogą Ci zaproponować.

Strefy ciszy w restauracji

Rozwiązanie to jest, póki co, bardziej popularne za granicą niż w Polsce, lecz i u nas zaczyna się powoli rozprzestrzeniać. Ma ono swoje zalety, dlatego że umożliwia zajęcie stolika w miejscu, gdzie już na wejściu pada prośba o zachowanie ciszy.

Chodzi o zapewnienie zacisznego kąta osobom pragnącym cichego odpoczynku, bez hałaśliwego tłumu grillujących urlopowiczów i biegających dzieci.

Zawieszki hotelowe

Są one standardem już od dawna i umożliwiają sprawną komunikację z personelem. Najczęściej spotykane napisy na zawieszkach to “nie przeszkadzać” lub “proszę posprzątać pokój”. W odpowiedzi na współczesne potrzeby występują one także w wersji ekologicznej. Co więcej, dobrej jakości hotele udostępniają zawieszki w kilku wersjach językowych, by ułatwić komunikację z gośćmi zza granicy.

Strefa wellness

Niekoniecznie trzeba już wybierać się do renomowanego ośrodka SPA na drugim końcu kraju – coraz więcej renomowanych hoteli oferuje relaksacyjne zabiegi na miejscu. Co więcej, mogą się one odbywać w wydzielonych do tego strefach, a także w pokojach.

Niekiedy w łazienkach udostępnianych w pokoju na wyłączność klienta dostępne są udogodnienia pozwalające na zrobienie sobie własnego seansu relaksacyjnego (np. wanna z hydromasażem).

Hotele dla dorosłych

Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy też nie, podczas urlopu na pewno pragniesz spokoju, którego na pewno nie zapewnią Ci… cudze dzieci. Nie mają one wstępu do hotelu przyjaznego dorosłym, dzięki czemu wszyscy goście mają znacznie większe szanse na wypoczynek w ciszy, której pragną.

Są też inne strategie przyjmowane przez hotele, a mianowicie wstęp tylko dla dorosłych w określonych dniach tygodnia, czy też wydzielanie konkretnych obszarów obiektu dla rodzin z dziećmi, z daleka od gości bezdzietnych.

Drzwi do pokoi hotelowych – czym powinny się odznaczać?

Oprócz ogólnych rozwiązań gwarantujących Ci ciszę i spokój należy zadbać o jeszcze dwie kwestie: prywatność i bezpieczeństwo. Pomogą Ci w tym dobrze dobrane drzwi do pokoi hotelowych, jakie proponuje Ci firma Drzwi Wroc. Jakie są ich najważniejsze cechy?

  • Wysoka ochrona przeciwpożarowa. W drzwiach proponowanych przez Drzwi Wroc zapewniamy wysoką ochronę ogniową tylu EI30 lub EI60.
  • Dobra izolacja akustyczna. Na pewno nie chcesz, by inni na korytarzu słyszeli Twoje prywatne rozmowy, dlatego też zwróć uwagę na wysoki poziom izolacji akustycznej.
  • Rodzaj zamka. Może to być zarówno klasyczny zamek na klucz, jak i nowoczesne rozwiązanie na kartę magnetyczną, czy też specjalistyczne samozamykacze hotelowe wyposażone w funkcję ochrony mebli.

komfort w hotelu

Drzwi hotelowe idealnie dopasowane do wnętrza

Komfortowy pobyt w hotelu zaczyna się od otworzenia drzwi. Niekoniecznie zwracamy na to uwagę, lecz bez nich nie czulibyśmy się już tak dobrze. Dlatego też urządzając hotel, zadbaj o to, aby goście czuli się w nim jak najlepiej i chcieli do Ciebie wracać jak najczęściej.

Jednym z kluczy do serc gości jest estetycznie urządzone wnętrze. Klimatycznie urządzona recepcja i schludne korytarze hotelowe to jedynie przedsmak tego, co czeka za drzwiami… Drzwiami, które powinny zachwycać już od pierwszej chwili.