Komunikacja na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to pierwszy region w Polsce, w którym powstała autostrada. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że powstała jeszcze za czasów hitlerowskich Niemiec. Mimo, że nie została wybudowana przez Polaków ciągle jest użytkowana, jest jedną z najpopularniejszych dróg tranzytowych w Europie. Autostrada A4 od kilku lat ciągnie się od granicy z Niemcami, przecina Wrocław i kieruje się dalej, w stronę wschodniej Polski.

Na terenie województwa znajduje się również kilka dróg ekspresowych, ich stan pozostawia jednak nieco do życzenia, jednak z upływem lat sytuacja poprawia się.
Imponuje za to liczba magistrali kolejowych, tych jest sporo, pasażerowie nie mogą narzekać na brak połączeń między miastami, centrum przesiadkowym jest naturalnie Wrocław, który od rana do późnego wieczora obsługuje kilkadziesiąt tysięcy pasażerów podróżujących kolejami.

Na terenie województwa znajduje się jeden port lotniczy – we Wrocławiu. Poza nim amatorzy podróży podniebnych do dyspozycji mają również aeroklubu i mniejsze lotniska – np. w Jeleniej Górze czy Mirosławicach. Województwo inwestuje również w drogi rowerowe, w samym Wrocławiu jest ich ponad 100 kilometrów, w innych miastach mniej, ale plusem jest rozbudowana sieci tych dróg w rejonach górskich.

Źródło ikony wpisu: Wesoły Geodeta na Wikipedia