Magazyny na Dolnym Śląsku

Wbrew pozorom pojęcie magazyny ma wiele swoich kwestii. Jest to jakby nie było bardzo złożone pojęcia, a poznanie tejże branży wymaga od nas bardzo wiele zachodu. Każdy kto choć przynajmniej raz próbował znaleźć dla swojej działalności czy też firmy odpowiedniego magazynu to wie, że poszukiwanie magazynu do wynajęcia nie jest czynnością czy też procesem należącym do łatwych, przyjemnych i prostych. By poszukiwania były owocne wymagają od nas zapoznania się z kilkoma parametrami oraz kwestiami. Na co więc zwrócić uwagę w pierwsze kolejności?

Na co zwrócić uwagę szukając magazynu?

W pierwszej kolejności uwagę powinniśmy zwrócić na lokalizację danego magazynu. Odpowiednie umiejscowienie magazynu jest w zasadzie już połową sukcesu. Magazyny do wynajęcia odnalezione przez nas lecz umieszczone kilkaset metrów od naszej siedziby firmy są dla nas bardzo nieopłacalne. W takiej kwestii jesteśmy niestety narażeni na dodatkowe koszty. Decydując się więc na taki magazyn musimy zdawać sobie z tego sprawę. Podsumowując tą kwestię musimy wiedzieć, że nie powinniśmy szukać magazynów, które same w sobie nie będą usprawniać procesu logistycznego. Odpowiednia lokalizacja jest więc najważniejsza. Na przykład gdy nasza firma ma siedzibę w Siemianowicach Śląskich to magazynu szukamy tylko i wyłącznie w ścisłych okolicach Siemianowic Śląskich Najważniejsze jest także by magazyn znajdował się bezpośrednio przy drodze ekspresowej. Takowe położenie zdecydowanie usprawni nam bardzo transport, na którym przecież polega głównie nasza działalność gospodarcza. Oprócz lokalizacji bardzo istotna jest także cena. Jak by nie było nikt z nas czy to jeśli chodzi o mniejsze firmy czy też jeśli chodzi o większe firmy nie chce przepłacać Musimy jeszcze przed poszukiwaniami odpowiedniego magazynu wiedzieć orientacyjnie ile jesteśmy w stanie przeznaczyć miesięcznie na wynajem powierzchni magazynowych. Nie powinniśmy jednak w ślepo decydować się na najtańszy magazyn (na przykład taki). Dlaczego?

Zainwestuj – to się opłaci

magazyny

Ponieważ z reguły jest tak, że wyższa cena gwarantuje nam kilkukrotnie lepsze warunki. Nowoczesne budynki magazynowe są budowane w sposób bardziej funkcjonalny. W nowszych magazynach mamy także lepsze możliwości co do rozładunku towaru jak i załadunku towaru. W starszych magazynach kwestie załadunku i rozładunku nie są już tak bardzo usprawnione. Zdecydowanie może to pogarszać komfort naszej pracy jak i naszego całego personelu. W starszych magazynach bardzo często jesteśmy narażeni na nadmierną wilgoć. Nie ma także bardzo często zabezpieczeń przed na przykład opadami deszczu. Pamiętać musimy także o tym, że cena najmu powinna być dokładnie zawarta w naszej umowie. Jest to konieczne, by później nie byliśmy rozczarowani. Magazyny nowoczesne często możemy już nawet wynająć z wszelkim wyposażeniem. Atrakcyjność magazynów powiększa się gdy magazyn posiada dodatkowe pomieszczenia. Powinniśmy mieć jasno postawione wszelkie nasze wymagania. Powinniśmy także wybierać magazyny pod to jakie towary czy też przedmioty mamy zamiar w naszym magazynie przechowywać.