Normy oświetleniowe w budynkach przemysłowych

Odpowiednie oświetlenie w budynkach przemysłowych jest bardzo istotne. Gwarantuje komfort pracy oraz bezpieczeństwo osób, które przebywają na terenie przedsiębiorstwa. Tego typu kwestie regulowane są przez specjalne normy prawne. Zapewnij komfortowe warunki do pracy dla swoich podwładnych i uchroń się przed wysokimi karami za łamanie przepisów.

Dlaczego odpowiednie oświetlenie jest takie ważne?

Odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy jest bardzo istotne. Dotyczy to zarówno samego stanowiska pracy, w przy którym osoba zatrudniona spędza najwięcej czasu, jak i również całego budynku i wszystkich innych pomieszczeń, zarówno socjalnych, jak i służbowych. Jest to bardzo ważna kwestia, która odgrywa duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa. Między innymi dlatego zasady dotyczące odpowiedniego oświetlenia budynków przemysłowych są spisane w specjalnej normie prawnej.

Dobrze oświetlone stanowisko pracy jest ważne ze względu na komfort oraz zdrowie pracowników. Gdy zapewnisz swoim podwładnym odpowiednie oświetlenie, będą oni mieli o wiele większą wygodę widzenia, co będzie przekładało się na mniej zmęczone oczy oraz możliwość dostrzegania szczegółów. Dobrze dobrane światło zwiększa wydolność wzrokową i nie przyczynia się do powstawania wad wzroku u pracowników. Ponadto zwiększa również bezpieczeństwo pracowników, którzy zdecydowanie lepiej widzą istotne detale, które w niektórych przypadkach mogą zwiastować katastrofę. Odpowiednio szybka reakcja może zatem uratować życie lub uchronić firmę przed dużymi stratami.

Oświetlenie w odpowiedni sposób poszczególnych miejsc w budynku to gwarancja bezpieczeństwa. Poza tym, że dobrze dopasowane światło poprawia komfort pracy osób zatrudnionych, to dodatkowo może wskazywać różnego rodzaju pomieszczenia czy drogi ewakuacyjne. Trasy, po których osoby powinny poruszać się w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia powinny być odpowiednio oznaczone tabliczkami oraz specjalnymi światłami, które będą widoczne nawet w przypadku gęstego dymu spowodowanego przez pożar. Takie oświetlenie to gwarancja bezpiecznej ewakuacji, która może uratować Twoich pracowników w nieprzewidzianej sytuacji kryzysowej.

oświetlenie przemysłowe LED

Jakość ma duże znaczenie

Wybierając oświetlenie do budynku przemysłowego należy trzymać się norm i wytycznych zawartych w przepisach regulujących tę kwestię. Znajdują się one w normie PN-71/E-02034. Poszczególne żarówki muszą mieć odpowiednią moc i barwę światła, a same lampy muszą być montowane na odpowiedniej wysokości i pod ustalonym kątem, aby dawały odpowiednie światło na stanowisko pracy lub dostatecznie oświecały korytarz lub inne miejsce w firmie. Jednak przepisy to nie wszystko, bardzo ważną rolę odgrywa również jakość wybieranych produktów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby zakupione do Twojej firmy oświetlenie służyło przez długi czas, to postaw na produkty ze sprawdzonego źródła i od renomowanych producentów. Produkty oświetleniowe wysokiej jakości to gwarancja trwałości i możliwości komfortowego użytkowania przez długi czas. Solidne oprawy do lamp powinny być przystosowane do warunków panujących w danym pomieszczeniu, a żarówki pochodzić od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że ich barwa światła i natężenie będą odpowiednie przez naprawdę wiele miesięcy pracy.

Dobrym wyborem, jeśli chodzi o zakup odpowiednich produktów oświetleniowych do budynków przemysłowych, będzie firma Globus Lighting. Zajrzyj tam koniecznie i sprawdź, jakie materiały mogą Ci zaoferować. Decydując się na zakupy w sprawdzonym miejscu, możesz mieć pewność, że wybierasz produkty wysokiej jakości, które spełniają wszystkie normy i standardy. Dodatkowo w takim miejscu możesz liczyć na profesjonalną pomoc i fachowe porady. Dlatego, jeśli nie wiesz, jakie dokładnie żarówki do oświetlenia budynku przemysłowego powinieneś kupić, to ich profesjonalna oferta będzie idealnym wyborem dla Ciebie.