Pozyskiwanie dotacji na rozwój dolnośląskich firm

Dolny Śląsk to województwo, które rozwija się najbardziej intensywnie spośród wszystkich 16 polskich regionów, które zarządzane są przez oddzielne sejmiki. Jakiego rodzaju warunki sprzyjają rozwoju firm właśnie w naszym województwie?

Staramy się o dotacje unijne

Województwo dolnośląskie położone jest na granicy z Niemcami oraz z Czechami – połączenie z tymi krajami korzystnie wpływa na wzrost turystów w miejscowościach atrakcyjnych w tym regionie – między innymi w Zgorzelcu, Bolesławcu, Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie oraz oczywiście we Wrocławiu. Dolny Śląsk jest miejscem, które posiada mnóstwo naturalnych walorów, potrafiących łatwo przyciągnąć do siebie zjeżdżających z Czech oraz Niemiec turystów. Zaczarowani naszymi zamkami, terenami leśnymi, rzekami, średniowiecznymi miastami oraz gościnnością turyści chętnie wracają tutaj w innym charakterze – w roli przedsiębiorcy bądź inwestora, który wykorzystując specjalne strefy ekonomiczne tworzy nowe miejsca pracy stawiając tutaj fabryki bądź różnego rodzaju zakłady pracy. Biznes w postaci produkcji oraz usług kwitnie, zaś Wrocław rozwija się zdecydowanie najszybciej, co sprzyja młodym przedsiębiorcom szukającym odbiorców swoich wytworów oraz usług. W miejscu, w którym mieszka dużo osób, o różnych zainteresowaniach oraz o zdecydowanie zdywersyfikowanym profilu osobowości nabywczej, istnieje duża możliwość na to, że każda nisza znajdzie tutaj swoich odbiorców. Zachodni rynek pracy powoli przenosi się do naszego województwa co także wpływa na zmianę etosu pracy – młodzi często zmieniają pracę, jeśli ta im nie odpowiada i potrafią zbuntować się pracodawcy (np. w magazynie Amazona pod Wrocławiem), jeśli ten próbuje stosować niegodne ich praktyki. To wszystko sprawia, że inwestorzy muszą dostosowywać swoje biznesy nie tylko do swoich upodobań ale także do rynku pracy, który zaczyna być coraz bardziej wymagający.

Jak dotacje z Unii Europejskiej wpływają na biznes?

Pieniądze z Unii Europejskiej

Młodzi przedsiębiorcy, którzy nie są zainteresowaniem pracą w korporacjach zachodnich często postanawiają założyć własny biznes. Wciąż dostępne jest dla nich pozyskiwanie dotacji na rozwój biznesu, co skutecznie przyczynia się do wzrostu małych, lecz mocnych na rynku firm. Pomysły, idee i koncepcje, które dotąd tkwiły tyko w głowach przedsiębiorczych osób mogą zostać wdrożone dzięki dotacjom lub dofinansowaniom z Unii Europejskiej. Pozyskiwanie dotacji nie wymaga wielkiego nakładu pracy, a może mocno i zdecydowanie przełożyć się na możliwości firm, które mogą np. rozszerzyć ofertę, kupić niezbędny sprzęt lub oprogramowanie, zatrudnić kolejnych, wartościowych pracowników czy zainteresować się kampanii promocyjną, która ukaże jako kompetentny podmiot świadczący dane usługi na rynku – warto sprawdzić te inne informacje na http://inicjatywaeuro.pl/. Dolnośląski rynek pełen jest głów pełnych pomysłów, które z racji braku środków nie mogą rozwinąć skrzydeł. Zachęcamy młodych, ambitnych przedsiębiorców do tego, aby starali się pozyskiwanie dotacji unijnych. Zastrzyk gotówki, który można otrzymać wymaga jedynie przedstawienia rzetelnego biznes planu oraz wypełnienia formalności, w czym mogą pomóc nam specjalizujące się w tym firmy.