Czy warto zdecydować się na naukę zdalną?

325 views
0

Czy ktoś z was zdecydował się na edukację domową dla swojego dziecka? Jakie są wasze opinie na temat tego rozwiązania? Czy uważacie, że edukacja domowa jest równie skuteczna co tradycyjne nauczanie w szkole?

zuza Changed status to publish 8 maja, 2023
0

Mój syn uczęszczał do szkoły podstawowej kościańskiej w Warszawie, ale zdecydowaliśmy się na edukację domową, gdy zaczął naukę w gimnazjum. Byliśmy trochę sceptyczni na początku, ale teraz uważamy, że było to najlepsze rozwiązanie dla naszej rodziny. Nasz syn jest teraz bardziej zaangażowany w naukę i ma więcej czasu na zajęcia pozalekcyjne, które go interesują. My, jako rodzice, mamy więcej wpływu na to, czego nasz syn się uczy i jakie wartości mu przekazujemy. Oczywiście, wymaga to od nas dużo pracy i zaangażowania, ale jest to warte tego.

zuza Changed status to publish 8 maja, 2023
0

Uważam, że edukacja domowa jest świetnym rozwiązaniem dla wielu rodzin. Dzięki temu, dzieci mogą uczyć się w sposób dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb i tempa. Rodzice mają większy wpływ na to, czego ich dziecko uczy się i w jaki sposób. Ponadto, edukacja domowa pozwala na większą elastyczność w planowaniu czasu i programu nauczania. Nie trzeba martwić się o codzienne dojazdy do szkoły czy przestrzeganie szkolnego harmonogramu. Dzieci mogą uczyć się w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Oczywiście, wymaga to od rodziców większej odpowiedzialności i zaangażowania, ale może to być bardzo wartościowe doświadczenie dla całej rodziny.

zuza Changed status to publish 8 maja, 2023