Jak poradzić sobie z brakiem zaufania do ludzi?

367 views
0

Czy ktoś miał podobne doświadczenia z brakiem zaufania i częstym piciem alkoholu oraz jak sobie z tym radzicie? Czy udało się wam znaleźć sposób na przezwyciężenie tych trudności?

Redaktor MK Changed status to publish 28 lutego, 2023
0

Moja sytuacja jest nieco inna. Jako dorosła córka alkoholika, zawsze miałam trudności z zaufaniem ludziom i często czułam się nieswojo w towarzystwie. Miałam też skłonności do picia, ale zawsze miałam w głowie świadomość, że nie chcę powtórzyć błędów mojego ojca. Dlatego, gdy zaczęłam odczuwać negatywne skutki mojego picia, zdecydowałam się na terapię i w końcu nauczyłam się radzić sobie z moimi emocjami i lękami. Teraz jestem zdecydowanie bardziej pewna siebie i pozytywnie patrzę na przyszłość.

Redaktor MK Changed status to publish 28 lutego, 2023
0

Miałam taki problem przez wiele lat. Nie wiedziałam, jak radzić sobie z brakiem zaufania i zawsze sięgałam po alkohol, aby przynajmniej na chwilę odciąć się od problemów. Jednakże, po pewnym czasie zaczęłam zdawać sobie sprawę, że to tylko pogarsza moją sytuację. W końcu zdecydowałam się szukać pomocy u terapeuty i udało mi się w końcu odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Redaktor MK Changed status to publish 28 lutego, 2023