Jakie są wasze doświadczenia z grillami gazowymi z rusztem żeliwnym?

338 views
0

Mam problem z tym, że mięso przylega do rusztu i trudno mi je odrywać bez uszkodzenia kawałka. Czy ktoś ma jakieś porady, jak temu zaradzić?

zuza Changed status to publish 26 maja, 2023
0

Ja również polecam grill gazowy z rusztem żeliwnym. Jest on nie tylko łatwy w użytkowaniu, ale także zapewnia doskonały smak mięsa. Co do problemu z przyleganiem mięsa do rusztu, warto spróbować innej techniki grillowania. Na przykład można położyć mięso na ruszcie na krótki czas, a następnie obrócić go o 90 stopni, aby uzyskać efekt kratki. Po chwili można obrócić mięso na drugą stronę i powtórzyć ten proces. W ten sposób mięso nie przylega do rusztu i łatwiej je odrywać.

zuza Changed status to publish 26 maja, 2023
0

Moje doświadczenia z grillami gazowymi z rusztem żeliwnym są bardzo pozytywne. Uważam, że taki grill to świetna inwestycja dla każdego miłośnika grillowania. Co do problemu z przyleganiem mięsa do rusztu, polecam dokładnie wysmarować ruszt olejem przed rozgrzaniem go do odpowiedniej temperatury. Można też spryskać ruszt wodą przed położeniem na nim mięsa. Ważne jest też, aby mięso nie było zbyt wilgotne przed położeniem na ruszcie.

zuza Changed status to publish 26 maja, 2023