Ptaki na balkonie – jak się ich pozbyć?

266 views
0

Kupiłem mieszkanie na ostatnim piętrze kamienicy i mam koszmarny problem z ptakami, głównie gołębiami. Notorycznie mam zabrudzony balkon, a nawet udało mi się znaleźć jajka gołębie w doniczce z kwiatami. Myślałem nad straszakiem dźwiękowym, ale sąsiedzi nie byliby raczej zadowoleni.

zuza Changed status to publish 26 lipca, 2023
0

Postawienie niewysokich przeszkód fizycznych na balustradzie, takich jak plastikowe kolce, specjalne taśmy odstraszające ptaki, lub metalowe przęsła, może odstraszyć ptaki od siedzenia na balkonie. Widziałam, też kiedyś jak ludzie rozstawiają lusterka lub inne odbijające powierzchnie na balkonie, bo podobno może to wprowadzić dezorientację u ptaków i odstraszyć je.

zuza Changed status to publish 26 lipca, 2023
0

Pozbycie się ptaków z balkonu może być trudne, ale istnieją skuteczne i humanitarne metody, które możesz spróbować, aby odstraszyć je od Twojej przestrzeni. Mi ulgę od ptactwa przyniósł montaż siatki balkonowej w Łodzi i teraz mam czyściutko. Zainstalowanie siatki ochronnej na balustradzie balkonu kompletnie uniemożliwi ptakom wchodzenie na powierzchnię balkonu, co moim zdaniem jest najrozsądniejszym wyjściem.

zuza Changed status to publish 26 lipca, 2023