Ranking poradni psychologicznych we Wrocławiu – top 5

Wybór poradni psychologicznej nie powinien być zupełnie przypadkowy. W miastach tak dużych jak Wrocław działa z reguły wiele różnego rodzaju placówek oferujących pomoc z zakresu psychologii i psychoterapii, często skupiających się na bardzo ogólnej bądź bardzo wąskiej dziedzinie psychologii. Dobrym punktem wyjściowym dla wyboru odpowiedniej poradni stają się więc polecenia pacjentów i budowane rankingi placówek oceniające je na podstawie oferty i zadowolenia korzystających z nich klientów. Które poradnie psychologiczne znajdują się w czołowej 5 dobrych poradni we Wrocławiu?

Poradnia Persona

Jedną z najlepszych, a zarazem najdłużej działającą na rynku wrocławskim prywatną poradnią psychologiczną jest Poradnia Persona, która już od ponad 30 lat świadczy pomoc z zakresu psychiatrii, psychologii i psychoterapii. Wysokie standardy leczenia, programy oparte o sprawdzone na świecie techniki psychologiczne i zespół doświadczonych specjalistów w swoich dziedzinach tworzą wspólnie środowisko kompleksowej pomocy diagnostycznej i terapeutycznej dla wszystkich problemów natury psychicznej.

Poradnia Persona dorównuje kroku najlepszej na rynku konkurencji, oddając do dyspozycji swoich pacjentów wykwalifikowany zespół terapeutyczny z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i naukowym lekarzy i psychologów. Każdy pacjent jest tu traktowany indywidualnie, a każdy przypadek rozpatrywany w nowym świetle – tylko tak psycholog może w pełni zrozumieć problem swojego pacjenta i wspomóc go w drodze do lepszego samopoczucia. Do wrocławskiego zespołu przynależą między innymi psycholodzy i psychiatrzy działający na co dzień na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie czy też jako ordynatorzy oddziałów psychiatrycznych szpitali w całym kraju. Jako licencjonowani psychoterapeuci i superwizorzy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, specjaliści z poradni Persona zapewniają wysoką jakość pomocy na jaką można liczyć w naprawdę niewielu placówkach w mieście.

Poradnia psychologiczna Empatio

 • Lokalizacja: Legnicka 55, 00-950 Wrocław
 • Telefon: 535 989 536
 • Mail: rejestracja@empatio.pl
 • Adres www: psycholog-ms.pl

Działająca od 2005 roku wrocławska poradnia psychologiczno-psychiatryczna Empatio cieszy się dobrymi opiniami wśród swoich byłych i obecnych pacjentów. Przyjmujący w poradni psychologowie, psychiatrzy i psychoterapeuci to osoby doświadczone i wykształcone w swoich specjalizacjach, korzystające z doskonale znanych technik psychologii i psychoterapii ale też wypracowujące indywidualne metody pracy z pacjentami. W ramach działania poradni pacjenci mają do dyspozycji pomoc psychiatry, psychologa, psychoterapeuty, psychologa dziecięcego i młodzieżowego, psychoterapeuty rodzinnego i małżeńskiego, a także terapeuty uzależnień, seksuologa i psychoonkologa.

Poradnia Homine

 • Lokalizacja: ul. Zwycięska 18a
 • Telefon: 500 012 016
 • Mail: biuro@poradniahomine.com
 • Adres www: poradniahomine.com

Dobrą opinią i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie psychologii i psychoterapii może pochwalić się także poradnia Homine, która za podstawową filozofię stawia sobie odkrywanie przez pacjentów własnego wnętrza. Działający we wrocławskiej poradni specjaliści to między innymi doświadczeni psychoterapeuci wykorzystujący techniki psychodynamiki i psychoanalityki, psychiatrzy, seksuolodzy, eksperci w dziedzinie psychodietetyki, a także psycholodzy doświadczeni w pracy z dziećmi, parami i rodzinami. Po pomoc z zakresu psychologii może zgłosić się tu każdy wymagający odpowiedniej pomocy pacjent – poradnia zasługuje na uwagę głównie za sprawą wyjątkowo uważnego podejścia do każdego indywidualnego przypadku.

Ośrodek Przystań

 • Lokalizacja: Na Szańcach 10/17
 • Telefon: 690 305 605
 • Mail: osrodek@osrodekprzystan.com
 • Adres www: osrodekprzystan.com

Kolejne miejsce wśród 5 najlepszych wrocławskich poradni psychologicznych zajmuje Ośrodek Psychoterapii „Przystań” zapewniający kompleksową pomoc w dziedzinie psychologii i psychoterapii. Ośrodek Przystań specjalizuje się w pomocy pacjentom po przejściach, stawiając na wysokie kwalifikacje swoich specjalistów i stale podnosząc ich kompetencję poprzez szkolenia w akredytowanych ośrodkach psychoterapeutycznych. Wszyscy specjaliści przyjmujący w poradni działają pod nadzorem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego, gwarantując pomoc dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W ramach oferty Ośrodek Przystań zajmuje się m.in. terapią indywidualną, terapią dla rodzin i par, grupami terapeutycznymi oraz terapią uzależnień.

Centrum Harmonii

 • Lokalizacja: Legnicka 57w/5
 • Telefon: 600 241 740
 • Mail: kontakt@harmonia-terapia.pl
 • Adres www: harmonia-terapia.pl

Oferująca kompleksową pomoc psychologiczno-psychiatryczną poradnia Centrum Harmonii z Wrocławia skupia się na pomocy psychologicznej dla pacjentów poprzez budowanie bezpiecznego i rozumiejącego środowiska podczas spotkań z psychologiem i psychoterapeutą. Jak wskazują założyciele poradni, celem ich działania jest zapewnianie profesjonalnej pomocy psychologicznej w różnorodnych trudnościach oraz rozbudzanie nadziei na zmianę. Poradnia zatrudnia wyłącznie dobrze przeszkolonych i doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, oferując pomoc zarówno w terapii indywidualnej jak i grupowej.