Specjalistyczne ośrodki z opieką całodobową dla osób z chorobą alzheimera

Choroba Alzheimera jest jedną z chorób demencyjnych. Dotyka ona głównie osoby starsze – po 65 roku życia, ale zdarzają się sytuacje, że zapadają na tę chorobę ludzie młodzi. Alzheimer wpływa na pamięć, komunikacje, decyzyjność, które doprowadzają do tego, że osoba cierpiąca na niego ma problem z wykonywaniem codziennych czynności i obowiązków.

Choroba Alzheimera – czym się objawia?

Choroba nie pojawia się od razu – jej rozwój jest powolny i może trwać wiele lat. Alzheimer zmienia strukturę mózgu i sprawia, że komórki w tym organie powoli zamierają. Ponadto choroba ta odpowiada również za zmiany w składzie substancji chemicznych, które odpowiadają za poprawne przekazywanie sygnałów między neuronami.

Choroba jest postępująca i z upływem czasu mózg ulega praktycznie całkowitemu uszkodzeniu i przestaje funkcjonować. Alzheimer powoduje, że chory traci poczucie z samym sobą i otoczeniem – nie wie kim, jest, jak się nazywa oraz kim są osoby wokół. Jest to niezwykle trudne dla rodziny i bliskich, którzy widzą postępującą chorobę, której nie da się zatrzymać.

Alzheimer – zagrożenie dla chorej osoby

Osoba chorująca na Alzheimera stanowi nieraz zagrożenie dla samej siebie, a nawet i otoczenia. Chorzy wymagają szczególnej opieki, która bywa zazwyczaj bardzo trudna dla rodziny i bliskich osób. W mieszkaniu powinno być bezpiecznie, dlatego powinno być ono odpowiednio przygotowane.

Osoba zmagająca się z Alzheimerem powinna znajdować się w miejscu, które jest niezagrażające jej zdrowiu i da poczucie komfortu. Ponadto chory powinien być cały czas pod czyjąś opieką – nie powinno się zostawiać go samego, nawet jeśli fizycznie jest sprawny. Choroba nie ogranicza całkowicie osoby, która się z nią zmaga, ale sprawia, że codzienne aktywności mogą stać się niebezpieczne i niewykonalne.

Chory powinien mieć własny pokój, a przestrzeń nie powinna być mu obca. Wszelkie niebezpieczne przedmioty powinny zostać z otoczenia usunięte, gdyż mogą stanowić duże zagrożenie. Osoba zmagająca się z Alzheimerem nie powinna sama wychodzić z domu, gdyż istnieje spore ryzyko, że może stać się jej krzywda.

Chory powinien cały czas znajdować się pod nadzorem, gdyż tylko wtedy rodzina może mieć pewność, że nie dzieje się nic złego. Nie jest to jednak łatwe i często bywa wręcz niewykonalne. Bliscy nie zawsze mogą pozwolić sobie na takie poświęcenie – pracują, wychowują dzieci i nie mogą być cały czas z chorym.

dom starców

Prywatne domy opieki Wrocław okolice – specjalistyczna pomoc dla chorych na Alzheimera

Domy seniora są wspaniałym miejscem dla osób starszych – zwłaszcza dla chorych na Alzheimera, którym rodzina nie jest w stanie zapewnić domowej opieki. Ośrodki gwarantują całodobową, specjalistyczną i profesjonalną pomoc seniorom. Jakość ich usług świadczona jest na najwyższym poziomie – daje to pewność bliskim, że chora osoba jest w dobrych rękach i pod odpowiednią kontrolą.

Prywatne domy opieki zapewniają seniorom pomoc w codziennych czynnościach – załatwianiu spraw osobistych lub realizacji recept. Osoby chore są pod ścisłym nadzorem profesjonalistów – doświadczonych opiekunów, którzy służą pomocą w każdej chwili. Personel do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i dokłada wszelkich starań, żeby w ośrodku panowała przyjazna i miła atmosfera – jak w domu.

Ważne, aby wybrać ośrodek położony w cichej i spokojnej okolicy, na łonie natury. Zapewni to choremu możliwość spędzania czasu na dworze i dotlenienia organizmu. Domy seniora oferują opiekę na najwyższym poziomie – sprawiają, że chory jest pod ścisłym nadzorem i dbają o spełnienie jego wszystkich potrzeb. Oferta ośrodków jest szeroka – od pobytów dziennych, po długoterminowe.

Specjalistyczna placówka to najbezpieczniejsze miejsce dla osoby chorującej na Alzheimera – zapewnione jest tam bezpieczeństwo i nadzór profesjonalnego personelu, który wie jak pracować z osobami, które zmagają się z tą chorobą.