Suchy basen z piłeczkami – świetna zabawa (nie) tylko dla dzieci

Możliwości zabaw i dostępnych na rynku zabawek dla dzieci jest dzisiaj mnóstwo. Niezależnie od wieku maluchów, ich zainteresowań i ulubionych form spędzania czasu, dla każdego można coś wybrać. Jednak pomimo tego dzieci bardzo chętnie korzystają ze sprawdzonych i uniwersalnych zabawek, które cieszą kolejne roczniki. Ten artykuł poświęcamy zaletom suchego basenu z piłkami, czyli źródła radości, które daje dzieciom liczne możliwości.

Suchy basen z piłeczkami – bezpieczne miejsce zabaw

Suchy basen z piłkami to z pewnością jedno z najpopularniejszych miejsc zabaw dzieci i jest to spowodowane wieloma jego zaletami. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo. Sam basen jest miękki, a jednocześnie tak stabilny, że dziecko nie jest w stanie go przewrócić i zrobić sobie wtedy samemu krzywdy. Dlatego upadek jest zawsze amortyzowany i bezbolesny, a często powoduje nawet dużo frajdy. Z kolei piłeczki, którymi wypełniony jest basen, są wykonane z delikatnego materiału, który nie pozostawia na ciele żadnych siniaków ani innych obrażeń. Dzieci wyczuwają to, że w suchym basenie z piłeczkami mają swobodę ruchów, dlatego chętnie wyładowują tam swoją energię, a rodzice czy opiekunowie mogą być spokojni – żaden element basenu dziecku nie zagraża, a jedynym źródłem kontuzji może być nieostrożna zabawa z innymi dziećmi.

Suchy basen z piłeczkami – mobilność to jego zaleta

Bardzo dużym plusem basenu z piłeczkami jest również to, że można go z powodzeniem przenosić. Tutaj jednak trzeba zwrócić uwagę na jego wielkość – jeśli chcesz w pojedynkę przenosić dany basen w różne miejsca domu czy ogrodu, warto zdecydować się na mniejszy, ponieważ większy może być za ciężki. Basen może się znajdować zarówno w pokoju dziecka, jak i w każdym innym pomieszczeniu, w którym się zmieści, a ponadto z powodzeniem można go wstawić do ogrodu czy umieścić w każdym innym dostępnym miejscu. Wówczas dzieci mogą się bawić i jednocześnie przebywać na świeżym powietrzu.

Suchy basen z piłeczkami – zabawa dla każdego

Suche baseny z piłeczkami są wspaniałym miejscem zabawy również dlatego, że dają radość niezależnie od tego, czy dziecko bawi się samo, czy z rówieśnikami lub rodzicami. Nurkowanie między piłkami, wyścigi, przedzieranie się przez dziesiątki piłeczek – możliwości jest wiele i każdy maluch potrafi zagospodarować swój czas w basenie niezależnie od tego, czy bawi się sam, czy z kimś.

basen z piłeczkami

Suchy basen z piłeczkami – uniwersalne miejsce do zabaw

Baseny z piłkami nie są przeznaczone wyłącznie do jednego miejsca. Mogą być używane zarówno w prywatnych mieszkaniach czy domach, jak i w przedszkolach czy salach zabaw. Wszędzie tam, gdzie znajdują się dzieci pełne energii, basen z suchymi piłkami przyda się z całą pewnością. W przypadku przedszkoli basen warto wykorzystać do wymyślania zabaw dla całej grupy. Mogą to być zabawy odbywające się w samym basenie, jak i wykorzystujące, na przykład, tylko piłeczki. Dzięki ich różnym barwom można użyć ich do ćwiczenia wymowy nazw kolorów i rozpoznawania ich lub ćwiczyć koordynację, rzucając piłeczkami do wyznaczonego celu. Mogą się przydać także do nauki liczenia.

Ćwiczenie sprawności w basenie z piłeczkami

Oprócz mnóstwa radości, suchy basen daje również możliwość poćwiczenia równowagi i usprawnienia pracy mięśni. Liczne piłki znajdujące się w basenie stawiają opór, dlatego dzieci często muszą się wysilić, aby przemieszczać się z jednego miejsca w inne. Jest to świetna okazja na zabawę połączoną z ćwiczeniem sprawności i używaniem mięśni. Jeśli pogoda na dworze nie pozwala na gry w piłkę czy swobodne bieganie, zabawa w basenie jest świetnym tego zamiennikiem.

W zabawach w basenie wykorzystaj kreatywność

Jeszcze jedną dużą zaletą basenu z piłeczkami jest to, że pozwala on na wymyślanie wielu kreatywnych zabaw. Czasami dzieci cieszą się z samego przebywania tam i podrzucania piłeczek oraz swobodnego zanurzania się między nimi a innym razem wymyślają ciekawe gry. Co ważne, gry te mogą być jednocześnie kreatywne i stanowić okazję do spożytkowania energii. Jeśli basen znajduje się w mieszkaniu lub w domu, warto go wykorzystać do zabawy z całą rodziną, zarówno z rodzicami, jak i z dziadkami czy innymi krewnymi. Może to być świetny sposób