Szklarska Poręba na weekend

Wyjazdy na weekend zazwyczaj są bardzo intensywne ze względu na niewielką ilość czasu do zagospodarowania. Jest to jednak doskonały sposób na krótki wypoczynek oraz na to, aby choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków. Ciekawym miejscem, które można odwiedzić na weekend jest Szklarska Poręba. To miejscowość, która leży na granicy Karkonoszy i Gór Izerskich. Na turystów czeka tam wiele ciekawych atrakcji. Podpowiadamy, co naprawdę warto zobaczyć!

Szklarska Poręba idealna na weekend we dwoje

spacer w górachSzklarska Poręba to miejscowość, która od kilku lat cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem turystów. Ma to duży wpływ na jej rozwój oraz na powstawanie nowych, ciekawych miejsc. Dzięki temu jest to idealna miejscowość na spędzenie romantycznego weekendu tylko we dwoje. Znajdziesz tam klimatyczne apartamenty i bardzo przytulne domki na wynajem, w których będziecie mogli razem odpocząć i naładować baterie przed podjęciem kolejnych wyzwań. Doskonałym wyborem będzie na przykład kameralny oraz bardzo intymny apartament w ośrodku Trzy Kultury – Złoty Widok, gdzie poza wysokim standardem możecie liczyć na malownicze widoki za oknem na piękną, górską naturę. Dzięki temu Wasz wyjazd na pewno będzie spokojny i bardzo przyjemny.
Malownicza Szklarska Poręba to przede wszystkim możliwość odpoczynku na łonie natury, z widokiem na piękny, górski krajobraz. Jedną z podstawowych atrakcji związanych z przyrodą, które koniecznie trzeba zobaczyć w Szklarskiej Porębie, są dwa wodospady. Pierwszy z nich to Szklarka. Jest on już kultowym miejscem, które regularnie odwiedzane jest przez turystów. Woda spada kaskadami z progu skalnego z wysokości 13 m. Drugi to wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższym wodospadem w Karkonoszach i ma aż 27 m wysokości. Ponadto warto odwiedzić szlaki turystyczne, które doskonale nadają się na romantyczne spacery, a także zapoznać się z ciekawą architekturą w mieście. Znajdują się tam oryginalne domy, które zostały postawione w XIX i na początku XX wieku. Zachwycają ciekawym wykonaniem i pięknie zachowanymi elementami charakterystycznymi dla budownictwa tamtych lat.

Rodzinny klimat i moc atrakcji

nartyW Szklarskiej Porębie nie można się nudzić również podczas weekendowego wyjazdu z dziećmi. Dla rodzin przygotowane zostały dodatkowe atrakcje, które przypadną do gustu zarówno maluchom, jak i ich rodzicom. Poza wspomnianymi już atrakcjami przyrodniczymi, takie jak proste szlaki turystyczne idealne na pierwszą, dziecięcą wyprawę, znaleźć można również inne ciekawe miejsca rozrywki. Na dzieci czeka na przykład Dinopark w Karkonoszach. To bardzo ciekawe miejsce, które budzi wiele emocji u maluchów. Przypadnie szczególnie do gustu tym małym odkrywcom, którzy są zakochani w prehistorycznych stworzeniach o ogromnych rozmiarach, jakimi są dinozaury. Porozstawiane na dużym terenie figury są bardzo dopracowane i pozwalają dzieciom w ciekawy sposób zapoznać się z tym, jak wyglądały te pradawne stwory.
Jeśli planujecie rodzinny wyjazd do Szklarskiej Poręby w okresie zimowym, to idealnym pomysłem będzie zabranie dzieci na narty. W tej malowniczej miejscowości dostępnych jest kilka wyciągów oraz tras narciarskich. Wyszaleć można się zarówno na stoku, jak i na nartach biegowych, na trasach zlokalizowanych wśród malowniczych krajobrazów leśnych. To doskonała okazja, aby zabrać dziecko na jego pierwszy wyjazd na narty. Dzięki obecności wypożyczalni pod samymi stokami, nie musisz martwić się o zakup i transport sprzętu. Wszystko znajdziecie na miejscu.