Technologie na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to atrakcyjny dla deweloperów oraz wielkich korporacji teren. Z roku na rok powstaje coraz więcej fabryk na terenach specjalnych stref ekonomicznych. Zachodni oraz azjatyccy przedsiębiorcy inwestują wiele milionów dolarów, by swoją produkcję rozpocząć na terenie naszego województwa.

Jest to szczególnie korzystne dla bezrobotnych mieszkańców, którzy mogą znaleźć zatrudnienie w dynamicznych firmach, dbających o ład i porządek. Ważną informacją dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska było ogłoszenie o rozpoczęciu budowania na terenie Wrocławia magazynów największej internetowej księgarni na świecie – pozwoliłoby to dać zatrudnienie kilku tysiącom osób.

Tech Job 2

Dolny Śląsk szybko się rozwija i inwestuje w najnowsze technologie. Poza przemysłem warto zwrócić uwagę na nowoczesne biurowce, ekologiczne osiedla czy uczelnie, które pełne są gadżetów, ułatwień dla osób niepełnosprawnych czy nowoczesnych baz do informacji. W wielu miastach na przestrzeni ostatnich lat pojawił się darmowy Internet, a większe miasta udostępniają swoim mieszkańcom środki transportu, które można wypożyczyć – np. rowery.