Zamki Dolnego Śląska

Dolny Śląsk obfituje w zabytki i miejsca, które warto pokazywać turystom zza granicy i spoza regionu. Znajduje się tu wiele zamków, niektóre liczą sobie ponad 800 lat, inne są stosunkowo „młode” – ich wiek nie przekracza 300 lat. Czymże jednak jest wiek, jeśli do zwiedzania mamy takie przepiękne miejsca. Do najpiękniejszych i najciekawszych zaliczają się zamki:

Zamek Książ – znajduje się w Wałbrzychu, jest najpopularniejszym zamkiem w tej części Polski

Zamek Czocha – masywny obronny zamek graniczy zlokalizowany jest w gminie Leśna, niedaleko granicy z Czechami. Malownicze umiejscowienie obok Zalewu Leśnieńskiego nadaje mu międzynarodową sławę

Zamek Kliczków – jeden z najbardziej reprezentacyjnych zamków Polski znajduje się w gminie Osiecznica. Przez wiele lat popadał w ruinę by w końcu został odrestaurowanym. Obecnie cieszy się wielką popularnością wśród lokalnych społeczności, również wśród obywateli Niemiec.

Zamek Grodziec – położony na szczycie wygasłego wulkanu widoczny jest nawet z 50km. Zamek liczy sobie niemal 900 lat.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Grodziec_Zamek_3.JPG

Zamek Chojnik – atrybut Karkonoskiego Parku Narodowego, dominuje nad dzielnicą Jeleniej Góry – Sobieszowem. Obecnie poddawany jest ciągłej renowacji, chociaż jego mury to jedynie ruina dawnej świetności. Zlokalizowany na szczycie wzniesienia był niemal niedostępny.

Źródło zdjęcia: Wojciech Orligóra na WikipediaŹródło ikony wpisu: Rafał Konieczny na Wikipedia