Redakcja Serwisu

Redakcja serwisu to młodzi i utalentowani, dynamiczni ludzie, których pasją jest dziennikarstwo. Wszyscy trzej urodzili się w województwie dolnośląskim a poznali się na studiach. Po pewnym czasie powstał pomysł utworzenia serwisu dedykowanego specjalnie ich małej ojczyźnie. Obecnie spełniają swoje cele zawodowe, doskonalą swój warsztat dziennikarski a także marzą o karierze zawodowego dziennikarza. Pasja jaka ich połączyła jest dowodem na to, że przyjaźń idzie w parze ze wspólną pracą. Oto oni:

  • xJacek – urodził się w 1985 roku w Lwówku Śląskim gdzie żył przez wszystkie lata szkoły aż do studiów. Wyjechał na studia do Wrocławia gdzie żyje do teraz. Jego pasją oprócz dziennikarstwa jest fotografia (szczególnie przyrody) a także chodzenie po Sudetach. Marzy o małym domku w górach i jest święcie przekonany, że mu się to uda. Jest znany ze swoich niekonwencjonalnych pomysłów a także lekkiego pióra. Miłośnik przyrody pełną gębą. Nic dziwnego – w końcu to student biologii!

 

  • yRobert – przyszedł na świat w 1984 roku i już pierwsze lata jego życia wskazywały, że będzie albo lekarzem albo prawnikiem. Los chciał inaczej i zamiast studiów prawniczych czy medycznych wybrał dziennikarstwo. Pasja pisania owocowała publikacjami w gazecie studenckiej „Akademik”. Przez lata zbierał doświadczenia pisząc do portali internetowych do momentu aż nie zdecydował się na założenie z kolegami serwisu Dolnoslaskie.net.pl. W wolnych chwilach lubi spędzać czas czytając dobrą książkę a także grając amatorsko w piłkę nożną.

 

  • zKuba – magister filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Mimo skończonych studiów o takim profilu zawsze zarzekał się, że nie chce być nauczycielem. Urodzony w 1987 roku w Wałbrzychu. Jako dziecko przejawiał zdolności matematyczne chociaż te z niewiadomych przyczyn nigdy nie zostały spożytkowane. Żeby jeszcze poszedł na Politechnikę ale nie…wybrał wydział filologiczny i nie żałuje. Uwielbia muzykę do tego stopnia, że sam coś czasami skomponuje – coś w rytmie muzyki elektronicznej. Marzy o założeniu własnej gazety codziennej chociaż ma świadomość jak ciężki do spełnienia jest to cel. Inicjator pomysłu założenia serwisu.