Regiony Turystyczne

Dolny Śląsk to idealny region dla osób uwielbiających turystykę. Głównymi punktami dla zwiedzających jest stolica województwa – Wrocław, górskie tereny znajdujące się na południowej granicy oraz liczne małe miasteczka ze średniowieczną zabudową i licznymi zabytkami.

Wrocław przyciąga turystów, którzy zainteresowani są obejrzeniem wielkich, majestatycznych budowli, lub charakterystycznych miejsc znanych w całym kraju.Zalicza się do nich cały Ostrów Tumski, Rynek, zoo, Panorama Racławicka czy Hala Stulecia.

Południe to pasmo Sudetów, w skład których wchodzą mniejsze pasma górskie. Ich łatwa dostępność i piękne krajobrazy powodują, że przez cały rok na szlakach spotkać można grupy turystów.

Małe miejscowości, które wytworzyły swój własny, unikalny klimat to z pewnością atrakcyjny punkt dolnośląskiej turystyki. Liczne zamki, pałace lub budowle historyczne takie jak Twierdza Kłodzko wyróżniają region na tle kraju. W południowej części województwa znajduje się również wiele miejscowości uzdrowiskowych, z charakterystyczną składową nazwy „Zdrój”.

Źródło zdjęcia: Paweł Kuźniar na Wikipedia