3 sposoby na weekend majowy

Długi weekend majowy, to czas wyłącznie dla nas. To w jaki sposób go spędzimy zależy od naszych potrzeb i możliwości. Generalnie możemy zrobić to na trzy sposoby: zaszyć się w domu, zaplanować spotkania z rodziną i przyjaciółmi lub wyjechać w jakieś atrakcyjne miejsce.
Każde rozwiązanie ma swoje plusy i zapewne zagwarantuje nam wypoczynek na miarę naszych potrzeb. Na co wobec tego najlepiej się zdecydować? To zależy! Przede wszystkim od budżetu i stylu życia. Przejdźmy więc do omówienia najciekawszych propozycji

Rozwiązanie numer jeden – wolne dni z pilotem ręku

Przemęczeni pracą czy nauką, w wolne dni bardzo często planujemy typowy wypoczynek. Zostajemy wówczas w domu, nie wychodzimy z niego i jedyne czym się zajmujemy, to swoimi drobnymi przyjemnościami. Nadrabiamy czytanie książek, które na stoliku nocnym leżą już od miesięcy i czekają na swoją kolej lub organizujemy całą rodziną długie wieczory filmowe. W ten sposób nabieramy sił, relaksujemy się i całkowicie zapominamy o problemach dnia codziennego.
Czasami jednak takie rozwiązanie wymusza na nas sytuacja. Nie mamy odłożonych oszczędności na wyjazd lub czasowo nie dopisuje nam zdrowie. Tak czy inaczej – domowe zacisze, czas spędzony w gronie najbliższych i oddawanie się prozaicznym, aczkolwiek przyjemnym czynnościom, to tylko jedna z możliwych opcji na spędzenie kilku wolnych dni.

czas z rodziną
Rozwiązanie numer dwa – spotkania z rodziną i przyjaciółmi

Kolejną jest oczywiście nadrobienie zaległości w kontaktach towarzyskich. Na co dzień wszędzie się spieszymy, chcielibyśmy aby doba się wydłużyła, bo nie starcza nam na wszystko czasu. W wirze obowiązków, zaniedbujemy przyjaciół i dalszą rodzinę. Ewentualne spotkania ciągle przekładamy, by na koniec i tak o nich zapomnieć.
Długi weekend majowy jest idealną okazją do tego, by wszystko zmienić. Możemy umówić się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi na grilla, poplotkować i dowiedzieć się, co u niech słychać. Możemy również zaplanować wizyty u dalszej rodziny. Spontaniczne kawy u cioci, kuzyna czy babci na pewno sprawią wszystkim dużą przyjemność.

przyjaciele
Rozwiązanie numer trzy – wyjazd w ciekawe i nietypowe miejsce

Wyjazd, to już ostatnia z możliwości, choć bardzo często okazuje się, że najatrakcyjniejsza. Zmiana miejsca sprzyja bowiem relaksowi i zapomnieniu o codziennych problemach. Jeśli nie żałujemy pieniędzy, możemy nawet wsiąść w samolot i na długi weekend majowy wylecieć do Paryża – na przykład.
Jeśli jednak wolimy zostać w Polsce, warto znaleźć lokalizację, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Kiedy chcemy równocześnie zaznać odrobiny aktywności, a następnie oddać się błogiemu relaksowi, idealną opcją są uzdrowiskowe miejscowości. Choć kojarzą się z sanatoriami i czasami wręcz nudą – nic bardziej mylnego. Trzeba po prostu znaleźć miejsce, które zapewni różnorodne atrakcje.

spacer
Kudowa Zdrój, jako miejsce łączące w sobie prozdrowotną atmosferę z możliwościami aktywnego wypoczynku wysuwa się tu na pierwszy plan. To właśnie w jej okolicach zobaczyć możemy przepiękne Błędne Skały, zwiedzić miejscowe atrakcje czy wspiąć się na Szczeliniec Wielki.
Nocleg możemy zarezerwować natomiast w eleganckim i komfortowym pensjonacie Kurort Agnes, gdzie zresztą czeka na nas specjalna oferta na długi weekend. Wyżywienie w formie śniadania, wstęp na basen i bon na wycieczki z biurem podróży. Czego chcieć więcej?