Sprawdź czy nadajesz się na front end developera

To czy zawód programisty jest dla Ciebie, zależy oczywiście od Twoich zainteresowań. Nikt, kto nie interesuje się informatyką, kodowaniem i ciągle zmieniającymi się nowinkami w zakresie programowania, nie będzie przecież wiarygodnym i zaangażowanym pracownikiem. Chęci i pasja, to jednak nie wszystko. W zawodzie programisty liczy się bowiem znajomość języka angielskiego, odpowiednia wiedza zdobyta w trakcie studiów lub kursów, a także praktyka i bogate portfolio.

Front end developer — wymagania pracodawców

Jako że front end developer, to zawód o wysokim stopniu odpowiedzialności i jak na polskie warunki atrakcyjnym finansowo zapleczu, osoba go wykonująca musi spełniać określone warunki.

Z reguły w treści ogłoszeń o pracę, firmy szukają ludzi z odpowiednim wykształceniem. To oznacza, że idealny kandydat powinien okazać dyplom ukończenia studiów kierunkowych lub być studentem ostatniego ich roku. W drugim przypadku liczy się jednak wolny czas, który można poświęcić pacy. Jeśli zajęć jest mało, a ich liczba nie będzie koligować z wykonywaniem nałożonych obowiązków, istnieje duża szansa, że już przed ukończeniem nauki można podjąć pracę zarobkową. Warto też wspomnieć, że niektórzy pracodawcy wcale nie naciskają, by ich kandydaci byli absolwentami wyższych uczelni. Niekiedy wystarczą odpowiednie kursy i smykałka do tego, co się robi. Przede wszystkim liczy się bowiem doświadczenie.

Praktyka jest wskazana. Dlatego, jeśli jesteśmy studentami, warto by już w trakcie nauki szukać pojedynczych zleceń. Liczy się jakiekolwiek doświadczenie i zebrane portfolio. Może zatem działać, jako freelancer i szkolić w ten sposób swoje umiejętności, by w przyszłości perspektywa pracy dla dużej spółki stała się bardziej realna.

Nie bez znaczenia pozostaje również znajomość języka angielskiego. W pracy programisty nie raz zetkniemy się bowiem z sytuacją w której będziemy musieli go używać — czy to w kontakcie z klientami, czy wypełniając potrzebną dokumentację. Podstawy, a najlepiej poszerzona wiedza z tego zakresu są więc po prostu niezbędne. Tak, jak nadążanie za ciągle zmieniającymi się nowinkami i trendami w zakresie języków programowania. Kody oraz nowoczesne technologie systematycznie się zmieniają. Pozostanie w tyle grozi zatem wypadnięciem z rytmu i zastąpieniem nas kimś innym.

Warunki pracy programistów

Jako że ludzie znający się na informatyce, a już w szczególności na programowaniu są w Polsce na wagę złota — pracodawcy bardzo ich szanują. Początkujący front end developer we Wrocławiu liczyć może na pensję liczącą sobie mniej więcej 2500 – 3000 złotych. Choć dla niektórych wydawać się może, że nie są to duże pieniądze, warto pamiętać, że w innych branżach, tak zwane „świeżaki” mogą jedynie pomarzyć o podobnym wynagrodzeniu.

junior front end developer wrocław

W miarę zdobywania szlifu w zawodzie kolejnych umiejętności i doświadczenia — te stawki wzrastają.
W zasadzie pensja wynosząca kilka, a w przypadku świetnych fachowców kilkanaście tysięcy złotych jest tu całkowicie normalna. Co więcej, jeśli obowiązki wykonywane są w siedzibie firmy, pracodawca jest zobowiązany zapewnić programiście stoisko komputerowe i wszystkie pełne wersje programów potrzebnych mu do pracy. Nie należy zapominać jednak o tym, że zgodnie z polityką danej firmy, swoje zadania możemy wykonywać też z domowego zacisza. Zdalna praca w tym akurat segmencie informatyki nie jest w zasadzie niczym zaskakującym. Przy takiej formie współpracy liczy się jednak terminowość, stały kontakt ze zleceniodawcą oraz projekty tworzone zgodnie z ustaleniami.

Junior front end developer Wrocław, front end developer Wrocław — praca

Szukając pracy, jako junior front end developer czy front end developer, warto skupić się na większych miastach. Takie, jak wspomniany już Wrocław prężnie się w tym zakresie rozwijają i w zasadzie cały czas poszukują nowych pracowników. By wyprzedzić konkurencję, możemy przesłać CV się na portalu internetowym www.hrgorecruitment.pl. Dzięki dużemu doświadczeniu HR GO Recruitment gwarantuje, że proces rekrutacji odbędzie się sprawnie, a my znajdziemy odpowiednią dla siebie pracę.