Projekty domów w ofercie AJR Studio

Biuro projektowe AJR Studio posiada bogate doświadczenie w projektowaniu różnej skali obiektów, również projektów domów na terenie całego kraju. Zapewnia fachową obsługę niezależnie od rodzaju zlecenia. Opracowanie dokumentacji oparte jest na długoletnim doświadczeniu w branży budowlanej, wiedzy, a także najnowocześniejszych technologiach stosowanych w budownictwie.

Pracownicy biura służą doradztwem w doborze materiałów, technologii, instalacji w odniesieniu do kosztów inwestycji. Dla zapewnienia klientom jak najlepszego produktu współpracują z projektantami innych branż, na przykład konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych oraz elektrycznych. Dbają o każdy szczegół w realizacji przedsięwzięcia, aby inwestor spełnił swoje marzenie o posiadaniu wymarzonego domu.

Współpraca AJR Studio z inwestorami

Architekci z biura projektowego AJR Studio, doceniając znaczenie współpracy z inwestorem, na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia planują wszelkie działania z klientem z uwzględnieniem jego potrzeb. Podczas procesu projektowego doradzają inwestorom w kwestiach dotyczących prac budowlanych, jak i formalno-prawnych, które sprawiają laikom wiele problemów. Z powodzeniem przygotowują realizacje projektów domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych, szeregowych lub bliźniaczych, budynków użyteczności publicznej, a także wielofunkcyjnych oraz aranżacji wnętrz.

Oferta AJR Studio Architektury

AJR Studio Architektury oferują swoim klientom projekty budowlane, spełniające ich oczekiwania i potrzeby zarówno jeśli chodzi o projekty domów jednorodzinnych, jak i wielofunkcyjnych i użyteczności publicznej. Pracownicy nadzorują również budowy na wszystkich etapach ich realizacji i służą głosem doradczym. Współpracują z klientem w celu spełnienia jego oczekiwań. W ofercie AJR Studio można znaleźć projekty domów parterowych, nowoczesnych domów z poddaszem, domów z poddaszem użytkowym i garażem oraz energooszczędnych.

Chcąc zaspokoić różne oczekiwania inwestorów pracownia projektowa stworzyła projekt domu energooszczędnego, który jest przyjazny dla środowiska, a jego zapotrzebowanie na energię wynosi mniej niż 70 kWh/m² w ciągu całego roku. Aby osiągnąć takie parametry, wykorzystuje się do budowy nowoczesne materiały, które wpływają na przenikalność cieplną oraz odpowiednie systemy ogrzewania, a także wentylację mechaniczną z rekuperacją i gruntowym wymiennikiem ciepła. Choć koszty realizacji takiej inwestycji są wyższe, to energooszczędny budynek jest zdecydowanie tańszy w utrzymaniu. Jego ogrzanie wymaga od 3 do 5 razy mniej energii niż standardowego, a koszty budowy są o 6 do 8% wyższe. Straty ciepła są zdecydowanie niższe, dlatego mieszkańcy domu ponoszą mniejsze koszty na jego ogrzanie. Jest on tańszy w utrzymaniu, a większe koszty inwestycji szybko się zwracają. Warto wiedzieć, że od 2021 wymóg pasywności obowiązuje wszystkie nowobudowane domy!

Gotowy projekt domu

W ofercie AJR Studio Architektury znajdują się gotowe projekty domów, czyli powtarzalne, które powstają po analizie potrzeb inwestorów oraz panujących trendów w budownictwie. Każdy z nich został wykonany z dbałością o każdy szczegół, wyróżniając się przemyślaną funkcjonalnością i konstrukcją, która nie generuje dodatkowych kosztów podczas realizacji inwestycji, podobnie w doborze materiałów wykończeniowych. Projekt został przygotowany w kilku wersjach: z garażem jednostanowiskowym, dwustanowiskowym, a także bez garażu. Realizując potrzeby inwestorów architekci Studia AJR na życzenie wprowadzają zmiany oraz adaptują projekt do działki. Wspierają i doradzają klientom podczas budowy domu. Istnieje również możliwość negocjacji ceny z autorem projektu.

W ofercie AJR Studio znajdują się projekty gotowych domów piętrowych i parterowych. Domy piętrowe, zaprojektowane z myślą o atrakcyjnym wykorzystaniu przestrzeni, przeznaczone są na mniejsze działki i dzięki piętru pozwalają osiągnąć dużą powierzchnię użytkową, podobnie domy z poddaszem. Natomiast gotowe domy parterowe typu bungalow, niezwykle popularne są doskonałym rozwiązaniem dla osób rezygnujących dla wygody z piętra i budowy schodów. Gotowe domy jednorodzinne cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Indywidualne projekty domów

Indywidualne projekty domów realizują marzenie klientów o posiadaniu domu, który spełniałby ich oczekiwania i wyobrażenia, dlatego każdy z nich jest wyzwaniem dla architekta. Pogodzenie ze sobą oczekiwań klienta z warunkami i możliwościami działki nie należy do najłatwiejszych. Indywidualny projekt daje możliwości optymalnego wykorzystania naturalnego oświetlenia i dobór materiałów zgodnie z życzeniem inwestora. AJR Studio współpracuje z inwestorami z całej Polski, ale obszarem działania jest przede wszystkim Wrocław i województwo dolnośląskie.

Gotowy projekt domu AJR 03B

projekt domu ajr studio wrocław

Projekt domu AJR 03B

Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się gotowy projekt domu AJR 03B. Jest to klasyczny, prosty dom z dwuspadowym dachem o powierzchni 98,60m², przeznaczony dla czteroosobowej rodziny, tani i łatwy w wykonaniu, do zabudowy miejskiej, jak i na podmiejski domek. Na parterze została wyodrębniona część dzienna z przestronnym salonem, kuchnią i jadalnią oraz spiżarnią. Osobną częścią jest strefa nocna z indywidualnymi pokojami dla mieszkańców. Natomiast w środkowej części przewidziano łazienkę i toaletę i właśnie w tym miejscu można zaplanować schody na ewentualne poddasze, którego powierzchnia użytkowa wynosiłaby około 28m². W projekcie zaplanowano również po lewej stronie domu kotłownię z pralnią oraz suszarnią. W wersji podstawowej projektu AJR 03B przewidziano ogrzewanie gazowe, ale możliwe jest ogrzewanie na paliwo stałe. Zadaszony taras z naturalnymi materiałami w postaci deskowania jest przytulnym miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Budynek zalicza się do energooszczędnych. Dostępna jest wersja powiększona domu o powierzchni użytkowej 107,3 m² oraz wersja bez uskoku w kuchni.

To tylko jeden z wielu dostępnych projektów Studia Architektury AJR z Wrocławia. Oferta oraz wizualizacje projektów i zdjęcia z realizacji dostępne są na stronie studia: ajrstudio.pl.