Repelenty zwalczające szczury – czy są skuteczne?

Zwalczanie szczurów to temat spędzający sen z powiek wielu osobom, zwłaszcza tych mieszkających w domach jednorodzinnych, gdzie dostanie się gryzonia do środka budynku, jest niezwykle łatwe. Szczury uwielbiają spędzać czas w naszych piwnicach, stodołach czy komórkach, podgryzając wszelkiego rodzaju sprzęty i często je tym samym niszcząc, a także podjadając nasze zapasy żywieniowe.

Walka ze szczurami często jest trudna i nie przynosi spodziewanych efektów — czy istnieją jednak środki lub sposoby, by pozbyć się tych uciążliwych stworzeń raz a dobrze?

Czym są repelenty?

Repelenty to nazwa, którą określa się wszelkiego rodzaju środki odstraszające, działające na wybrane gatunki zwierząt. Najczęściej stosuje się te do odstraszania komarów i kleszczy oraz innych uciążliwych owadów, jednak znajdziemy też środki odstraszające inne zwierzęta.

Repelenty mogą mieć działanie odstraszające na różne sposoby — potrafią  wywoływać nieprzyjemny dla określonych zwierząt zapach lub drażnić ich układ oddechowy. Często wykorzystywane są także dźwięki odstraszające zwierzęta, które dla ludzkiego ucha są niesłyszalne lub określone przeszkody fizyczne — np. folia aluminiowa, szeleszczące siatki itp. Idealny środek tego rodzaju powinien działać tylko i wyłącznie na organizmy, które ma za zadanie odstraszać, nie krzywdząc ani nie oddziałując na inne zwierzęta czy ludzi.

Stosowanie repelentów zalicza się do biologicznych metod ochrony.

Repelenty na szczury

Aby mieć szansę na wygranie walki z uprzykrzającymi życie gryzoniami, należy wyposażyć się w odpowiednie środki odstraszające szczury. Ważne jest, aby produkt, na który się zdecydujemy, można było stosować nie tylko na zewnątrz: w ogrodzie, na tarasie czy balkonie, ale także w środku pomieszczenia mieszkalnego, na strychu czy w garażu.

Repelenty nie są środkami, które mają za zadanie odebrać życie zwierzęciu, a jedynie je odstraszyć, dlatego w większości przypadków z powodzeniem możemy używać ich także w domu. Zwróćmy jednak uwagę na to, czy stosowane przez nas rośliny odstraszające szczury mogą zaszkodzić kotu, który być może będzie je podgryzał, lub czy odstraszacze dźwiękowe nie będą drażnić psów, których słuch jest bardzo wyczulony.

Jedną ze skutecznych metod humanitarnego pozbycia się szczurów są tzw. “żywołapki” – to łapki, które chwytają gryzonie, nie robiąc im jednocześnie krzywdy. Nie ma gorszego widoku od przetrąconej na pół myszy czy szczura, którego musisz wyjąć i oczyścić pułapkę. Żywołapki dają możliwość odłowienia zwierząt i wyrzucenia ich w miejscu oddalonym od Twojego domu, by na pewno do niego nie wróciły.

Naturalnymi sposobami na odstraszenie gryzoni są też zioła i kwiaty, których zapach przeszkadza tym zwierzakom. Do takich ziół należą: dzika mięta czy dziewanna, a także rumianek, oleander, liście pomidorów czy ususzone kwiaty wrotyczu. Dobrym sposobem jest też położenie w miejscu występowania szczurów spleśniałej cytryny.

Kolejnym typem środka na szczury są środki odstraszające gryzonie, które emitują silny zapach zniechęcający je do przebywania na danym terytorium. Specyfiki te nie mają na celu zatrucia gryzoni.

szczur

Innym sposobem na pozbycie się gryzoni są głośniki lub specjalny system brzęczyków i urządzeń emitujących ultradźwięki. Dźwięki te są bardzo nieprzyjemne dla szczurów i myszy, dlatego z ochotą opuszczą one Twój dom i ogród.

Wykorzystanie wyżej wymienionych repelentów może pomóc w walce ze szczurami i przynieść naprawdę dobre rezultaty. Najlepiej łączyć kilka metod ze sobą, bo daje to większe szanse na pozbycie się gryzoni na dobre.

Profesjonalne zwalczanie szczurów

Walka ze szczurami często jest trudna i mozolna, a zwierzęta uodparniają lub przyzwyczajają się do stosowanych przez nas metod. Jeśli potrzebujesz zwalczenia szczurów na terenie Łodzi, to w tym mieście dostępne są usługi oferowane przez profesjonalistów z firmy Vector, którzy w szybki i skuteczny sposób pomogą Ci rozwiązać problem kłopotliwych lokatorów. Skorzystanie z usług fachowców to najskuteczniejsza metoda walki ze szczurami, dlatego jeśli wyżej wymienione sposoby zawiodą, powinieneś zgłosić się po pomoc.

Nie czekaj i skontaktuj się z firmą Vector już teraz.

Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
WWW: https://vector-uslugi.pl/
Adres: Orzechowa 9/3, 94-205 Łódź