Łuszcząca się farba nad piecem w kuchni – jak pozbyć się problemu?

Kuchnia jest szczególnym miejscem w domu, ponieważ rodzina spędza w niej mnóstwo czasu na przygotowaniu i spożywaniu posiłków tym bardziej, że coraz częściej jest ona otwarta na jadalnię i salon.

To miejsce narażone na wpływ niekorzystnych czynników takich jak wszelkiego rodzaju zabrudzenia, wilgoć, wysoka temperatura, dlatego trzeba zadbać o zaaranżowanie jej ścian i podłóg za pomocą takich materiałów, które zapewnią nie tylko estetyczny wygląd, ale również odporność na działanie wszelkich czynników szkodliwych.

Dlaczego farba nad piecem kuchennym może się łuszczyć?

Ściana nad piecem w kuchni jest miejscem szczególnie narażonym na negatywny wpływ różnego rodzaju substancji takich jak tłuszcze, woda, para wodna, a także wszelkiego rodzaju zabrudzenia i wysoka temperatura.

Warto wobec tego zadbać o to, aby wyglądała estetycznie, świeżo i była łatwa w utrzymaniu czystości. Jest wiele różnych sposobów aranżowania ścian w kuchni, szczególnie tych nad piecem, które zapewnią jej funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Farby dyspersyjne do ściany nad piecem kuchennym

Jeśli zdecydujemy się na pomalowanie farbą powierzchni ściany nad piecem w kuchni, to warto zadbać o odpowiedni jej rodzaj. Najlepiej, aby była to farba dyspersyjna o pierwszej klasie wytrzymałości, która pozwoli na częste jej czyszczenie na mokro bez uszkadzania powierzchni.

Zwykle chodzi tu o farby lateksowe emulsyjne, tablicowe, które pomimo specyficznej powłoki zapewniają ścianie oddychanie. Dzięki temu jest ona zabezpieczona przed pleśnią i wilgocią. Poza tym popularne tablicówki służą również do przekazywania ważnych informacji domownikom.

Wielokrotne zmywanie ścian pomalowanych tego rodzaju produktami nie uszkadza ich powierzchni, a same farby nie tracą swoich właściwości.

Płytki na ścianę kuchenną

Najczęściej wybieranym sposobem aranżacji ściany nad kuchnią jest położenie płytek, które zapewniają estetyczny wygląd, a przy tym są funkcjonalne. Łatwo poddają się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym i są odporne na trudne warunki panujące w kuchni. Poza płytkami ceramicznymi coraz częściej pojawia się na ścianach kamień naturalny, cegła, płytki betonowe, lub farba betonowa, jak również panel szklany.

Dlaczego warto zamontować panel szklany do kuchni?

Panel do kuchni to grafika na szkle, która jest coraz częściej wykorzystywanym trendem dekoracji wnętrz. Jest to niezwykle trwały i funkcjonalny sposób zabezpieczenia ściany nad piecem w kuchni. Dobrze przygotowane grafiki nie tracą na intensywności koloru, zachowując trwałość i piękny wygląd przez wiele lat.

Wykonywane są na szkle hartowanym, niezwykle odpornym na wysokie temperatury i wilgoć. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią gotować, a jednocześnie doceniają estetyczny i oryginalny wygląd wnętrza. Panel kuchenny łatwo poddaje się wszelkim zabiegom czyszczącym, dlatego jest niezwykle funkcjonalnym elementem dekoracyjnym.

Szkło hartowane doskonale sprawdza się w miejscach przygotowania posiłków. Jego umycie nie wymaga zastosowania specjalnych środków czyszczących. To niezwykle szykowna i oryginalna część wyposażenia kuchni.

łuszcząca się farba

Zalety szklanych paneli kuchennych?

Zaletą paneli kuchennych jest możliwość dopasowania dowolnego wzoru, dzięki czemu kuchnia nabierze indywidualnego wymiaru. Rynek tego typu produktów zawiera szeroki asortyment paneli szklanych, stanowiących połączenie artystycznych rozwiązań i pomysłowych aranżacji. Umieszczone nad piecem kuchennym ożywią przestrzeń i doskonale sprawdzą się w miejscu, gdzie są wysokie temperatury i wilgoć.

Panel kuchenny jest drukowany za pomocą najnowszej techniki UV, dlatego jego kolor zachowuje 100% intensywności i jest trwały, dając efekt przestrzennego i efektownego obrazu. Tego typu produkty o wymiarze 60 na 60 centymetrów można łączyć w nieskończoność, dzięki czemu powstaje dowolnej wielkości wzór na kuchennej ścianie. Dodatkowo szkło jest zabezpieczone folią od spodu, od strony nadruku.

Jak wyglądają szklane panele kuchenne?

Rynek oferuje wzory szklanych paneli kuchennych zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych przestrzeni. Obok elementów roślinnych z pięknymi kwiatami i drzewami znajdują się tu również krajobrazy z widokiem górskich, morskich oraz leśnych przestrzeni, soczyste owoce, abstrakcje i wiele innych.

Jak wygląda montaż szklanego panelu kuchennego?

Panel szklany kuchenny można zamocować bezpośrednio do ściany za pomocą kleju montażowego do szkła i luster oraz niezwykle wytrzymałej i mocnej taśmy dwustronnej. To rozwiązanie idealne zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni.